Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » ONT-router összekötés?

ONT-router összekötés?

Figyelt kérdés

Üdv.


Előre is szeretném leszögezni, hogy csak alapfokú ismereteim vannak a hálózatokkal.

DIGI 1000mbps csomagunk mellé kaptunk egy ZTE F668 ONT-ot, ez volt immár több mint 2 éve. Elhatároztam magam végre, hogy beújítok valami viszonylag normális dual-band routerre.

Asus RT-AC57U lett végül, de nemigen szeretne úgy működni, ahogy én szeretném.


Először is csak szimplán összekötöttem a ZTE WAN, illetve az Asus LAN pontjával őket, az Asus automatikusan bekonfigurálta, felismerte a dolgokat. Igazából mennek is, csak borzasztó lassú a WiFi sebessége. 50-60mbps 2,4Ghz-n, és 130/140mbps 5Ghz-n, egy Mi 9 mobilon mérve, amin a 300mbps is lazán kellene jöjjön.


Mint kiderült bridge mód nem érhető el az F668-ban, ezért kinek milyen ötlete volna?



2019. jún. 18. 17:18
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsának elirtam, a ZTE LAN portját az Asus WAN portjával.
2019. jún. 18. 17:19
 2/4 Derwer ***** válasza:

És a kliensek mit tudnak?

Ezek a sebességek alapvetően egy jó N-és kapcsolat eredményei attól függően hogy egy vagy két antennás a kliens.

Tudnak a kliensek ACt?


Ne feledd hogy ami elvileg 300mbpst tud, az a gyakorlatban a fele. Jó körülmények között.

2019. jún. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Csak egy nagy teljesítményű eszköz van a háztartásban, az a mobilom, egy Xiaomi Mi 9, ha jól tudom 2 antennás, AC-t tudja természetesen.

Gyakorlati sebességet értettem a 300mbps alatt, elméletibe írja a kliens is a 866mbps-ot.


Végül egyébként átraktam router módból AP módba, így ugye egy alhálón megy az egész, illetve így már router mellett megvan a 330-350mbps is 5Ghz-n. Nem tudom ez mennyire jó, mennyire nem, egy 400-at azért elvártam volna.

2019. jún. 18. 21:30
 4/4 A kérdező kommentje:
Ja és nemigen csak interferencia, legalábbis 5GHz biztos nincs a környéken. Összesen 6-7 WiFi van a "látótérben", azok is mind 2,4Ghz-n mennek.
2019. jún. 18. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!