Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Eddig nem volt semmi gond,...

Thoomas26 kérdése:

Eddig nem volt semmi gond, most tiltja a blogom webcímét megosztani, közzétenni a Facebook, miért?

Figyelt kérdés
Van egy blogom, melyről már régebb óta, alkalmanként osztok meg a Facebook-on saját cikkeket. Egyik napról a másikra azonban a Facebook törölte az összes olyan valaha megosztott bejegyzésemet, melyben a blogom webcíme megtalálható, s nem is enged ilyet újfent megosztani. A következőt írta rendszerüzenetben először: "A Facebook hozzám fordult: meg kell változtatnom az oldalam nevét", majd pedig: "Ez a bejegyzés sérti a kéretlen tartalmakra vonatkozó közösségi alapelveinket." Azonban az írásaimban nincs tudtommal semmilyen egyébként tiltólistásnak tartott tartalom. Mitől lehetett mégis ez s lehet-e tenni ellene bármit is? Előre is köszönöm a válaszokat!
2019. jún. 19. 18:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Bár modern korban élünk, a webszűrők akkor is nagyon selejtesek. Valamelyik szűrő tilthatta a tartalmadat mivel csak annyit néz a linkből, hogy "http(s)://www.***.hu" ha ezt érzékeli (pl www.valami.hu) akkor az oldal azonnali tiltásra kerül. Ezt a funkciót ki lehet valahol kapcsolni, viszont ha úgy se működik, akkor beszélj egy staffal vagy adminnal.
2019. jún. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mert a Facebooknál eluralkodott a káosz.

A vezetést egy dolog érdekli: minél több pénzt lehúzni a felhasználókról, minél kevesebb kiadás árán. Az, hogy mellette mindennaposak az adatvédelmi botrányok, egyre instabilabb a rendszer, vagy épp halálra dolgoztatják azt a kis számú moderátort (ma volt róla cikk az Indexen), az őket nem érdekli. Ez az oldal nem a felhasználókért van, hanem a profitért.

Ja, és igen, nagy divat a gépi tanulás, "mesterséges intelligencia" (aminek igazából köze nincs még a mesterséges intelligenciához, de felettébb menő így hívni), meg a hasonlók. Csak ezekkel a technikákkal az a baj, hogy megbízhatatlanok. Viszont olcsóbb, mint embereket fenntartani a moderálásra. Ezért aztán lazán ráengedik a Fb-ra a félig működő cenzúra-AI-t, ami aztán agyba-főbe elkezd tiltani egy halom olyasmit, ami baromira nem káros tartalom.

Ismerősömnek a NES-es fénypisztolyt kimoderálta a Fb, mondván tiltott fegyverkereskedelem. Egy informatikai blogot meg mindig "kiskorúak számára károsnak" bélyegez. Hát nem tudom... én még nem láttam tinit belehalni abba, hogy a Linuxról ovlas cikket. :D De a debil algoritmusuk már csak ilyen.

Esetleg lehet jelezni a Facebooknak, hogy kissé túllőttek a célon, de a tapasztalat az, hogy felesleges.

2019. jún. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a vàlaszokat! Tegnap jelentettem a fb-nak még este, melyre jött egy automata válasz, hogy utána néznek. Nos, álmomban sem gondoltam volna, hogy ilyen hamar, de két órája feloldották a tilalmat. Így újra elérhető a blogom a fb-on, mint korábban. Tehát valóban egy tévedés lehetett akkor egy automatikus program részéről. :)
2019. jún. 20. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!