Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Facebook tiltas?

Facebook tiltas?

Figyelt kérdés
Elegge dobbenten neztem arra, ami a napokban ment. Hihetetlen, hogy ennyi ember a social mediaban el??? Letiltjak a profilotokat, csinaltok ujat, amit szinten tiltanak, majd panikba estek, hogy tobbe nem lesztek a Facebook tagjai kozt? Gondolom a legtobb fiatal nem aggodott/aggodik ennyit a vizsgai vagy tanulas miatt, mint a Facebook tiltasert? Ennel mar csak az viccesebb, mikor a felnottek csinalnak ebbol ugyet. Pedig itt vagyok en 22 evesen, tehat nem tartozom a "regi generaciohoz", akik FB nelkul nottek fel... nincs enelkul eletetek? Csalad, baratok, karrier? Ertem en, hogy sokan itt tartjak a kapcsolatot, nem is azzal a reszevel van baj, foleg, ha olyannal tartjak a kapcsolatot Facebookon, aki az orszag masik felen vagy a vilag masik felen lakik. Azzal van a baj, akik amugy is minden nap beszelnek es nem birjak ki, ha Facebook nincs. Es mi az, hogy ott vannak az emlekeim? Emlekeket nem a virtualis vilagban kell csinalni!!! A kepeket pedig miert FB-n kell tarolni, mikor barmi tortenhet? Tessek, most visszakaptatok a fiokotokat, megoldodott minden problematok? Nem hiszem. Belegondoltatok mar paran, mi lenne veletek Facebook nelkul, de komolyan?? Kik voltatok 6-8 eve, mikor meg nem volt divat a mobilnet, de meg okostelefon se volt ennyi? Illetve a 0.facebook-ot kellett hasznalni? Nem ertem, paran miert fuggnek ennyire a Facebooktol. Akinek nem inge, nem veszi magara.

2019. jún. 22. 16:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Vannak akiknek a Messenger és Fb a kapcsolattartási forrásuk, egy más telszámát vagy bármilyen elérhetőségeit sem tudják. Hallottam már történetet, hogy valakinek nem volt mobilnet a telefonján és hirtelen el kellett volna érni 5 embert... Hozzátartozónak telefonált haza: "lépjen be a gépen az Ő Fb profiljába, kérje el Xy meg Z telszámát mert beszélni kell... Egyfajta elsődleges és kizárólagos kapcsolattartási platformmá vált, valamint van aki (elég sokan) x percenként nézegeti, "i is történik éppen"... A tiltás hatására olyan, mintha elvesztettek volna valamit.

3-4 éve regisztráltam nagy nehezen, 1 képet tötöttem fel magamról, mást semmit, úgyhogy én se értem e mai világot.

2019. jún. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1 Ezert irtam, hogy megertem, aki itt tartja a kapcsolatot, illetve jo peldat hoztal fel, mert van, amikor tenyleg jol jon. De nem egy ismerosom rajta sincs a Facebookon, akkor ot igyse-ugyse talaljak meg, erek el.

En inkabb erre a "mi tortent az elmult fel percben, miota utoljara megneztem?" reszt nem ertem.

2019. jún. 22. 16:58
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt az oldalon legtöbben leírták, hogy üzenetküldésen kívül másra nem is használják.

De, ha valakinek emlékei, képei vannak fent én azt is megértem. Legalább 3-4 telefont váltottam amióta meg van a facebookom még nekem is van fent olyan képem (az a durván 10-15-ből) ami máshol nincsen meg.

Nem értem mi a probléma. Ha te nem vagy ilyen, örülj neki mások problémáival miért is foglalkozol, pláne, ha hülyeségnek tartod?

2019. jún. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nagyon sok okosat írtál és a kérdéseid jogosak. Az a gond, hogy a facebook és a net-világ, főleg az ún. okostelefonok függővé veszi az embert. Ez a függés pszichés, azaz belső szálai vannak, legalább olyan nehéz "leszokni" róla, mint bármely más szerről.


A probléma másik fele az, hogy nagyon sok ember azért borult ki a FB-tiltás miatt, mert jogtalan volt, igazságtalan és semmiféle jogorvoslatnak nem volt helye és lehetősége. Rád vágják az ajtót, mondvacsinált szöveggel és pont. Miért? mert csak. Olyan ez pontosan, mint amikor kidobnak egy családból - miért, mert csak -, vagy amikor kidobnak egy munkahelyről. A zsarnokságok működnek így és a zsranoki családok.


És igen, vannak ám, akiknek az egyetlen kapcsolati lehetősége a Fb volt.


Ugyanis az a helyzet, hogy SENKIT sem szabadna egyáltalán kitiltani a FB-ról! Ha a Fb a Társadalom leképezése, abba minden ember belatartozik, bármit is posztoljon, bárkit is utáljon, bármit is írjon ki a falára. Nemre, fajta, felekezetre, vallásra, nyelvre stb. tekintet nélkül. Mert a társadalomba beletartozik a legjobb is, a legrosszabb is, a pszichopata is, meg a géniusz is, meg a hóttátlag is. Azzal, amit ír és ahogyan ír, amit posztol, valójában magáról állít ki egy véleményt. De ez ő. Most vagy van egy szabad felület vagy nincs, és elkezdünk rendőrállamosdit játszani.


Pl. Egy csomó felületet megvett a FB, és pl. egy csomó helyre nem lehet hozzászólni FB-oldal nélkül. Nos, ha indok nélkül kivágnak egy monopóliummá lett helyről, akkor nem csak onnan szorulsz ki, és leszel megalázott, hanem egy csomó más lehetőségtől is elvágnak. Ezt nekem kell megmagyaráznom egy olyan országban, ahol Orbán és bratyi-bandája az ötvenes éveket idéző zsarnokségot hozott létre?


Nem kitiltani kell embereket és megalázni azzal, hogy "bocsi, te nem tartozol közénk", hanem HA annyira súlyos, és veszélyes az, amit csinál, akkor szép csendben megfigyelni (azért vannak a titkosszolgálatok) és a kellő időben és helyen lekapcsolni (ezek pl. az ún. terrorosta-veszélyes elemek).


A szabad véleménynyílvánításba és az identitás felvállalásába beletartozik az, hogy felteszek akármit, és vállalom érte a felelősséget. Értsd: MEGSZÓLALHATOK, nem kell félnem attól, hogy büntetnek a puszta létemért és a posztjaimért.


HA valakinek nem tetszik, vagy ha jogellenes, vagy ha törvényt sért, akkor felszólít, hogy töröljem, távolítsam el a tartalmat, nem pedig az, hogy engem kivág, szó nélkül. Olyan, mintha szabadon lelőhetne az utcán, mert nem tetszik a pofalemezem neki.


Én is egyike vagyok azoknak, akikkel a Fb aljas volt. Számtalan helyre feltettem, és SEMMI sem történt: olyan képek alapján lettem közösség-ellenes (sic!), mint pl. egy harmatcseppes elszáradt falevél, amivel speciel a gyászt szimbolizálom, amivel évek óta küzdök. Soha, senkit nem aláztam meg, soha senkit nem bántottam, jogászként pontosan tudom, hogy mi a helyes és mi nem az. Mi a posztolható és mi nem.


Igen, van élet a FB-on túl. De vajon a FB vezetői, akik jelenleg már Mr. Atyaisten szintjén döntenek életek és emberek felett, vajon belegondoltak-e abba, hogy mi történik azokkal, akiknek e Fb az egyetlen kapcsolati lehetősége a Világ felé?


Köszönöm, hogy elolvastad és köszönöm, hogy feltetted a kérdést. Sokat segítettél nekem azzal, hogy ezt ide leírhattam. ha letörlöd, akkor is.

2019. jún. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ezt a kerdest en szimplan azert tettem fel, mert nagyon, de nagyon kivancsi voltam, az emberek miert nem birjak ki nelkule.

Hangsulyozom, a gond nem azzal van, aki kapcsolattartasra hasznalj (bar benne van a pakliban barmikor egy ilyen, vagy hosszadalmas karbantartas stb, ami miatt ugyanugy nem tudja tartani a kapcsolatot).

2019. jún. 22. 17:23
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja es visszaterve azert is erdekelnek a valaszok, hisz sokan ugy tettek, mintha ez lenne a legfobb bajuk.
2019. jún. 22. 17:24
 7/10 anonim ***** válasza:
Én csak kapcsolattartásra használtam meg adás-vételre, kár érte.
2019. jún. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#7 Ha esetleg erre erted, hogy kar erte...


[link]


Egyebkent ment mindenkinek a zold kez, orulok, hogy normalisan megvalaszoltatok a kerdesem.

2019. jún. 22. 17:32
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,


Nekem nincs szükségem olyan oldalra, amelyik így viselkedik a felhasználóival, mint a FB. Tegnap a fodrásznál megdöbbentem azon, amit láttam: amíg a hölgy haját mosták, ő szelfizett. Én viszont, amíg várnom kellett a soromra, könyvet olvastam. Keménypapír-kötéses, klasszikus értékkel bíró könyvet. No comment. Ő függ a szeméttől, én viszont csak gazdagabb leszek az értékektől, amit a könyvektől kapok.


Ettől függtelenül a FB-féle zsarnokká lett rendszerek ellen küzdnei kell, mert a zsarnokság sehol nem összeegyeztethető az Abszolúttá lett, letisztult és kristálytiszta emberi értékekkel. Azok menthetik meg a világot, nem a lózungozó perc-emberkék.

2019. jún. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#9 értem én, hogy sokan kapcsolattartásra használják, ezzel gond nincs. Amit írtál, az tényleg durva, hogy fodrásznál szelfizni... 😃😃 A gond azzal van, hogy nagyon sokan percenként néznek rá, mert nem bírják ki nélküle. És most lelki betegek lettek sokan, hogy nem bírtak ráfrissíteni fél percenként.
2019. jún. 23. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!