Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Kézzel írt napló, legépelt...

Kézzel írt napló, legépelt napló, anonim blog, vagy facebook oldal?

Figyelt kérdés

Szeretnék mindent kiírni magamból.

Ha kézzel írom, váltogatható, hogy mivel, de amikor visszaolvasnám, alig értem, tehát nem gyöngybetűkkel írok, csak gyorsan kiadom magamból ami a lelkemet nyomja(jelenleg így írok naplót). Fontos lenne nekem, hogy képeket is csatoljak olykor, jelenleg egy képhez cellux, többhöz tűzőgép. Nem akarom, hogy elvesszen valaha, az eddig kézzel megírt naplóimat hogy védjem? Helyesebben a papírt, amire írtam, mert elvileg az 10-20 év alatt teljesen tönkremegy.(Lehet digitalizálni a már kézzel leírtakat?)


Ha legépelem, akkor 2 lehetőségem van. Rengeteg bugyiba teszem a kinyomtatott bejegyzést, egy ilyen tartóba, ahova a bugyikon lévő lyukacskákkal összefűzhetem. Vagy, ha már összegyűlt elég anyag, akkor elvihetem, és egy borítózott könyvet csináltathatok belőle. Mindenképp szeretnék kézzel fogható & olvasható & formázható naplót, és fontos, hogy azonnal elérjem bármelyik internetképes eszközömről. A telefonos naplóírással az a bajom, hogy nehéz ékezetet írni, lassabb, tehát billentyűzetet kellene hozzá kötni(?), de tabletben is gondolkodtam már, amihez hozzácsatolható egy billentyűzet, vagy egy icipici notebook? Nyomtatóm van itthon, bármely wi-fi képes eszköz képes azonnal nyomtatni, amelyiken van "nyomtatás" funkció.


Akkor a blogokról: azt nem tudom kézzel megfogni(kivéve, ha kinyomtatom, és könybe köttetem vagy a bugyis módszer), viszont előnye, hogy akár népszerű is lehetek(beilleszkedési gondjaim vannak, nagyon szeretnék híres lenni online(a blogommal, vagy facebook oldalammal, ahol őszinte lehetek név és arc nélkül). A blogon milyen visszajelzéseket kaphatok(like-okat, dislike-okat, kommenteket)? Azt is szeretném tudni ebben az esetben, hogy hányan követnek, és egy posztomat hányan olvasták el. Erre inkább a facebook oldal alkalmas, de ott nem lehet elégge formázni a szöveget.

Lehetek népszerű egy teljesen őszinte online naplóval?


Visszatérve arra, hogy mindenképp kézzelfoghatóságot akarok, hogyan védjem meg a leírtakat? Van valami, ami tartósítja a papírt, mondjuk 100 évre(akkor már úgysem olvasom vissza, ha meghaltam)?


Olyanra is gondoltam már(ha kézzel írnám, hogy egy naptárba, hogy minden nap írjak. Az a baj ezzel, hogy ha eseménydús napom volt, akkor nem fér el a bejegyzésem az adott napon, tehát kibővítettre lenne szükség(pl naponta 2 A4-es oldal, vagy 4 A5-ös oldal. Ez viszont a naplónak egészen zavaró tömeget adna.


Légyszi segítsetek, évek óta arra vágyom, hogy megoldódjon ez a kérdés!


Menjek be egy papír-írószer(füzet miatt) boltba, egy informatikai boltba, vagy hol keressem a megfelelő naplómat?



2019. jún. 27. 11:09
 1/3 A kérdező kommentje:

A kézzel fogható verziót hogyan titkosítsam?

Nyilván egy Titkos napló nevű mappát védhetek le jelszóval.

2019. jún. 27. 11:12
 2/3 anonim ***** válasza:

teljesen más a kézzel írt és legépelt napló

mármint a pszichológiai hatását mondom


a kézzel írtat is rakhatod biztonságos helyre, vagy írhatod titkosítással

2019. jún. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Attól ne félj, hogy tönkremegy a papír. Amíg te élsz, addig minőségromlás nélkül olvasható marad. Nekem megvannak a 25-27 évvel ezelőtt írt naplók füzetben. Mintha tegnap írtam volna.


Kézzel írva szerintem személyesebb, van egy plusz hangulata, de később én is áttértem Word-re, mert sokkal gyorsabban írok géppel és általában tódul kifelé a leírni való. A word doksit le is tudod jelszavazni (de nem javaslom) mert úgy jársz, mint én. Van egy 500 oldalas word naplóm a 2000-es évek elejéről. Így 20 év után valahogy nem ugrik be a jelszó :)

2019. jún. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!