Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Youtube videóknál úgy tudom,...

Youtube videóknál úgy tudom, tiltva van a más youtuberek videóinak a felhasználása, ennek ellenére miért van rentgeteg olyan videó, ami össze van vágva különböző helyekről összeszedett videókkal?

Figyelt kérdés
2019. júl. 10. 02:25
 1/5 A kérdező kommentje:

Ha tiltvan van,ezeket a videókat már rég le kellett volna tiltani! Van olyan is köztük, ami több éves.

Az összevágott videó nem számít másolásnak, mert csak egy része kerül felhasználásra?



Itt a jog kimondja,hogy, "Az Európai Unió Bírósága a Svensson és társai svéd újságírók ügyében hozott ítéletében kimondta, hogy amennyiben nem új közönséghez, vagy, ahogy az ítélet fogalmaz „új nyilvánossághoz” közvetítés történik, ahhoz nem szükséges a szerző engedélye. " [link]


Tehát e szerint a youtubon belül is szabadon felhasználhatom a más youtuberek videóit!


"A YouTube tartalmak felhasználása egy fokkal egyszerűbb, mint amit a Pinterest tartalmak esetében látunk. Köszönhető ez egyrészt annak, hogy a YouTube általános felhasználási feltételei életszerűbbek, valamint annak is, hogy a Pinteresttől eltérően, a YouTube az angol jog alatt működik, a felhasználókkal való jogviszonyára is az angol jog vonatkozik, ami azért előnyös, mert az Egyesült Királyság (még) tagja az Európai Uniónak, vagyis vonatkoznak rá az EU-s jogszabályok, többek közt a fent említett EU bírósági döntés is."

2019. júl. 10. 02:33
 2/5 anonim ***** válasza:
Az attól függ. Ha csak egy rövid részletet bevág belőle azzal a céllal, hogy szemléltessen vele valamit, úgy szerintem nincs tiltva. Én is használtam már fel néhány videós anyagait ilyen módom és még csak figyelmeztetést sem kaptam. A Youtube szerintem azt is nézi, hogy milyen módon és milyen céllal használják fel az adott részletet.
2019. júl. 10. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A gyorshajtás is tilos lakott területen kivűl, és belül is.

Mégis rengeteg sportmotoros száguldozik lámpától lámpáig egykeréken, 120 feletti sebességgel.

Az hogy nem kapják el, még nem jelenti azt hogy lehet ilyet csinálni.

A YouTube akkor néz utána az ilyen felhasznált tartalmaknak, ha azok jogvédettek, vagy az eredeti tulajdonos jelenti.

Más esetben nincs kapacitásuk, hogy ilyenekkel foglalkozzanak, hogy XY bevágta egy videóba Turi Tamás bárgyú képét egy pillanatra.

2019. júl. 10. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, és sokaknak nem is érdekük, hogy jelentsék, mert ingyen reklámot nekik, ha foglalkoznak velük.
2019. júl. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Viszont az eu jog szerint ez nem lehetséges, ha a videó ugyanazon a csatornán kerül közlésre lásd fentebb.
2019. júl. 10. 09:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!