Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ti mit gondoltok arról,...

Ti mit gondoltok arról, akinek a szocial network-on az "értéke kicsi", Facebookon kevés lájkot kapnak a képei?

Figyelt kérdés

Mai generáció, fiatalság - bár úgy mondom, hogy én is beletartozom - elég nagy jelentőséget ad a különböző szocial network-oknek, pl. Facebook, Instagram meg ami van még.

Számukra fontos, hogy hány pozitív visszajelzést kapnak olyan emberektől akiket alig ismernek. Én ezt sose igazán értettem, de nyilván a dícséret jól esik mindenkinek.


Ellenben azt nem tudom, hogy ilyen emberek milyen véleménnyel vannak azokról akik kevés lájkot kapnak?

Mi a vélemény az olyanokról akik internet szerint szociális értéke nulla vagy ahhoz konvergál?

Ezek az emberek csak saját magukkal törődnek?



2019. júl. 12. 10:44
 1/8 anonim ***** válasza:
9%

Kb. 6 éve csináltam egy Facebook fiókot ismerősi nyomásra. Nincs rajta se egy fénykép, se bármi egyéb. Összesen talán háromszor léptem be, legutóbb kb fél éve, hogy még azokat az adataikat is meghamisítsam, amit amúgy megadtam.


Azt sem tudom, a legutóbbi tiltási hullámba, amiért sokan a mai napig picsognak belekerültem-e. Otthon már be se jön a facebook, mert letiltottam.


Na szerinted mennyire érdekel, kinek mennyi lájkja van?

2019. júl. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom de én mai 18-29 éves korosztályra gondoltam...


Nekem ismerőseim mindent feltesznek, még azt is számolják mikor utazunk, hogy mikor tegyenek ki képet, mert időben nem mindegy, hogy hány lájk jön.


Aztán mondják nekem, hogy én betaggelt képre kevés "lájkot hozok". - azaz kevés olyan ismerősöm van akik több lájkot hoznának közös képre.

2019. júl. 12. 11:19
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Keress más barátokat, akiknek nem a fasságok a fontosak, hanem az igazi értékekkel törődnek.
2019. júl. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Abba a korosztályba tartozom. Az meg be is bäszna, ha rólam képet töltögetnének fel, meg bejelölnének rajta (ezt is letiltottam, mikor legutóbb beléptem). Úgy letöröltetném, mint a pïcsa.
2019. júl. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 papics válasza:

Én nem szeretem, ha egy társaságban a lájkokról van szó, meg azokat az embereket is igyekszem elkerülni, akiknek ez sokat jelent. Mert szerintem ez úgy ahogy van, átverés. Csak itt nem a másik veri át a személyt, hanem a személy önmagát, mert azt hiszi, hogy ő értékesebb lesz ha több lájkja van, mint másnak.

Ez még fiatalabb korban el megyeget, de egy idő után mindenki észreveszi, hogy azokkal a számokkal kitörölheti a s...ét, ha a rezsit se tudja kifizetni.

Én nem bánom amúgy az ilyen dolgokat, legalább nekem nem kell energiát fektetnem abba, hogy válogassam a barátaim. És hidd el, vannak barátaim, és nagyon jól meg vagyok velük!

Nekem is van Facebookon, kb 10éve. Egyetlen egy prof. képem van, amin le vannak tiltva a lájkok, ahogy a borítóképemen is, ami tulajdonképpen egy feketeség. Ne bántsanak téged az ilyenek, inkább tekintse erre úgy, mint a természetes szelekcióra, és építsd a jövődet! :)

19F

2019. júl. 14. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 papics válasza:
És még annyi, hogy soha ne úgy élj, hogy érdekel mások mit gondolnak rólad. Nem tudsz tőle koncentrálni arra, hogy mit akarsz. Meg amúgy ezek nem is gondolkoznak, mégis mit gondolnának rólad... :D ja meg social networkos érték nincsen, ez fikció. Akinek több lájkja van, egy forinttal sem értékesebb senkinél!!
2019. júl. 14. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Őszinte leszek; szerintem szomorú, ha valaki csak a másik fb aktivítása és az erre adott reakciók alapján tud véleményt alkotni a másikról.


Ami engem illet, magasról letojom, hogy ki mennyire aktív. Persze voltak esetek, amiket kínosnak éreztem vagy nem akartam látni; beállítottam, hogy nem kívánom látni a sugárban hányó emberkéről a képet, húztam a számat, amikor valaki kiírta a FB-ra, hogy eleredt az orra vére, összevontam a szemöldököm, amikor valaki kiírta, hogy nem kellett volna út előtt annyi teát innia, mert majdnem bepisilt az út alatt.

A lájkok se érdekelnek, soha nem nézem vissza, hogy ki hány lájkot kapott egy képére és én hány lájkot. Én gyakran osztok meg dolgokat ott (képeket, hogy merre jártam, vagy, hogy történt valami édes és azt elmesélem egy megosztásban, filmeket vagy eseményeket, amiket ajánlok, stb), de letojom, hogy ezt kik nézik és, bár tudom, más tőlem kap agybajt, de nem érdekel.


Ha valaki szerint én nem vagyok csak ez alapján értékes, egészségére.


(Egy dolog hozzáfűzésre; a lájkok száma nem tükröz népszerűséget és igaz barátságokat sok esetben - tehát, ha valaki folyton 50+ feletti lájkokat gyűjtene; ebből az 50+ fő emberseregből hány emberhez fordulhat a bajban? Hány ember kérdez valamit arról, amit megosztott? Hány ember fog csak ráírni vagy leállni vele, hogy beszélgessenek? És a megosztó lehet, hogy a gépen túl csak magányosan gubbaszt, senki nem beszél vele, stb).

2019. júl. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja és 29 éves nő vagyok.
2019. júl. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!