Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért van az, hogy az emberek...

Miért van az, hogy az emberek több ezer forintokkal támogatják a Youtubereket, de a hajléktalanoknak meg nem adnak ha kérnek tőlük?

Figyelt kérdés
Ennyire csak a menőség számít mostanság, mert ez olyan cool dolog lett manapság a donate-elés?

2019. júl. 15. 08:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Mert egy Youtube-os elő állít valami tartalmat(most abba ne menjünk bele hogy az mennyire minőségi) amin adott esetben a néző jót szórakozik, és ezzel akarja neki azt honorálni.


Míg egy csöves semmit nem csinál csak ott koldul, aztán várja hogy szánalomból kapjon ingyen pénzt. Me hát másnak van neki meg nincs.

2019. júl. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
67%
Egy csöves mit nyújt a pénzért cserébe?
2019. júl. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Hát igen, a tartalom minősége valóban eléggé változó.


Azt amúgy sosem értettem, hogy miért jó bizonyos embereknek az, hogy mást néznek ahogyan az játszik? Nekik nincs otthon mivel játszaniuk? Vagy ha van, akkor miért nem izzítják be otthon a PS4-üket vagy a Xbox-ukat, PC-jüket és jókat játszanának vele ahelyett, hogy xy-t nézik ahogyan játszik? Számomra az a szórakoztató, ha én magam játszom és jövök rá a dolgokra a játékokban, bár úgy tűnik ezzel már kisebbségben vagyok..

2019. júl. 15. 08:24
 4/17 anonim ***** válasza:

Én is támogatók Youtubert, még hajléktalant nem.

Hogy miért?

Mert a Youtuber engem érdeklő, számomra szórakoztató tartalmat állít elő, még a hajléktalan elfoglalja a fél lépcsőt és részegen gajdol.

2019. júl. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
67%
Téged miért is zavar ez ennyire? Netán neked is jól esne az "ingyenpénz" csak mert akkor neked is nyitva áll a youtube meg a streamelés világa.
2019. júl. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Engem inkább az zavar, hogy ennyire hülyül elfelé a társadalom, hogy ma már azért fizetünk vadidegennek, hogy játsszon helyettünk..


Amúgy ez az elbutulás szerintem évről évre fokozottan megfigyelhető. Valahol olvastam is, hogy a mai filmeket is már úgy készítik, hogy minél kevesebbet kelljen gondolkodni közben, a végletekig le vannak már egyszerűsítve.. Kíváncsi leszek, hogy ez hová fog vezetni, vagy meddig fog menni ez az elbutulás, talán amikor már egy amőba értelmi szintjére süllyedtünk, akkor már senkit sem fog ez zavarni:))


Az is furcsa amúgy, hogy amíg a technika egyre fejlettebb, okos telefonok, okos TV-k, okos órák, stb addig az emberek meg egyre visszább butulnak értelmileg, pedig szerintem pont fordítva kellene lennie.

2019. júl. 15. 08:36
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus régen minden jobb volt szindróma.


Régen is voltak pont ugyan ilyen hülye emberek, csak máshol, más formában...

2019. júl. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

A kéregető hajléktalanoknak jobb az órabérre számított keresete, mint neked. Aki aktívan ki van állítva egy helyre hogy kérjen "egy kis aprót", degeszre keresi magát (vagy az őt futtató maffiát), csak nyilván csövesnek kell kinéznie hogy megsajnáld és adj neki kétszáz forintot.

Azt a passzív csövest, aki már szarik a világra és csak be van fordulva egy sarokba ahol elpiálgat, sajnálatra sem méltó már.

2019. júl. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért összetettebb kérdés annál, mint amit #1 felvázolt.

Gondolom, a kérdező sem azokra célzott, akik mondjuk háromezret kifizetnek az AVGN movie-ért, ami mögött sok órányi munka, és valódi tartalom van.

Az is igaz, hogy sok hajléktalan meglehetősen arrogáns és zavaró tud lenni (egyáltalán nem mindegyik!), meg tényleg vannak, akik egyből elisszák, amit kapnak, bár én azt mondom, hogy ne törjünk pálcát afelett, akiről semmit nem tudunk, hogy miért, és hogyan került abba az élethelyzetbe.

Sokkal elgondolkodtatóbb, hogy tényleg rengetegen képesek fizetni azért, hogy egy züllött primitív alkoholista élőben böfögjön meg óbégasson. Oké, lehet mondani, hogy ez is tartalom. De kb. olyan tartalom, mint amit a hajléktalan produkál, ráadásul ő még élőben adja elő. De nem is ez a legnagyobb gond. Szórja el a pénzét arra, hogy egy züllött idiótát pénzel. Az az igazán szomorú, hogy emellett meg nagyságrendekkel értelmesebb és nemesebb célokra sajnálja a pénzt. Itt mutatkozik meg, hogy mekkora baj van sokak értékrendjével. Ja, hogy ha a beteg kislánynak adakozol, akkor cserébe nem kapsz ordítva hányós videót? Igaz, hogy máris mennyivel kevesebbet ér egy élet megmentése?...

De mondok mást: vajon kik vannak többen? Akik valami zs-kategóriás "youtubert" támogattak, vagy akik a Wikipediát? Itt már nem lehet azt mondani, hogy utóbbiért cserébe nem kapsz tartalmat.

2019. júl. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

"azért fizetünk vadidegennek, hogy játsszon helyettünk.."

Azért a paci túloldalára sem kell átesni. ;)

50 éve is fizettek azért, hogy egy focimeccset élőben nézhessenek. Pedig ezen logika alapján akkor is azért fizettek, hogy valaki játsszon helyettük.

A gond nem azzal van, aki szórakoztat. Tetszik vagy sem, a szórakoztatóipar is egy fontos része a társadalomnak.

A torz értékrenddel kapcsolatos véleményemet viszont fenntartom.

2019. júl. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!