Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan, milyen oldalon lehet...

Hogyan, milyen oldalon lehet online lekérdezni, hogy a számítógépem felkerült-e valamilyen spam listára, és mit lehet tenni, hogy lekerüljön onnan?

Figyelt kérdés

Magánszemélyként használom az internetet, upc a szolgáltatóm, a bejövő és kimenő leveleim mennyisége nem több, mint 10 db levél/nap.

A közelmúltban elküldött néhány fontos e-mailem nem ért célba, és az érintettektől azt a választ kaptam, hogy valószínűleg a számítógépem IP címe felkerült valamilyen tiltó listára (spam listára) ...


Hogy van ez? Hogyan ellenőrizhetem? Mit tehetek ellene, hogy megszűnjön a tiltás? Hogyan előzhető meg ez a helyzet?



#spam #megszüntetés #spam listák #tiltó listák #IP cím felkerült
2019. júl. 15. 11:28
 1/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Ilyenkor nem a te géped kerül blacklistre, hanem a levelező szerver. A gond az, hogy ezzel te magad nem tudsz mit tenni, mert jó eséllyel nem a te géped spammelt annyt, hogy odakerüljön, hanem a szolgáltató hálózatából bárki (vagy akár többen is). Ez sajnos egy komoly hátránya az ilyen internetszolgáltatói emaileknek.

Sokmindent nem tudsz tenni. A saját géped ellenőrizd vírukeresővel, hogy biztosan kizárd azt, hogy te voltál. Ha a blacklist szolgáltatója érzékeli, hogy megszűnt a spamelés, akkor általában 24 óra után automatikusan törli a mailservert a blacklistből. Én szoktam írni a szolgáltatónak (sajnos korábban Inv***nél sűrűn fordul elő ilyen, ráadásul céges levelezés volt), hogy segítsenek, mert ők nem biztos, hogy észreveszik maguktól, hogy spamel egy ügyfél.

2019. júl. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy üzenet ténylegesen nem érkezik meg akkor arról kapsz vissza egy e-mailt. Ha megérkezik spmaként akkor a spam levelek részbe kéne hogy kerüljön.


Benne vagyok valamennyire az informatikába, de ilyenről még életembe nem hallottam hogy ip-cím alapján valakit "spam listára" tesznek.

2019. júl. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kronológia szerint:

- Elküldtem a levelet egy cégnek.

- Azonnal kaptam egy rendszerválaszt, hogy a levél kézbesíthetetlen.

- Többször újrapróbálkoztam, több napon keresztül, az érintett cég több különböző e-mailfiókjára címezve a levelemet, de az eredmény mindig ugyanaz volt. (Közben több más témájú levelet sikerült másoknak elküldenem és be is érkeztek leveleim.)

- A kézbesíthetetlenséget jelző rendszerüzenetet megmutattam egy informatikában nálam tájékozottabb személynek, és ő mondta, hogy valószínűleg felkerült az IP címem a tiltólistá(k)ra. Már ő is járt így.


Valószínűleg félreértettem, amit mondott és nem az én gépem IP címe került fel a spamlistákra, hanem a levelezésemet kezelő szolgáltatói szerver.

2019. júl. 15. 11:47
 4/6 Shaddark ***** válasza:
100%

Igen, a levelező szerver kerülhetett fel.

Ha megírod az ip címed @ utáni tagját megnézem neked.

2019. júl. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4:

Köszönöm.

Az IP címben szerintem nincs "@" jel. Az sima számsor, pontokkal tagolva.

Ha az e-mail címre gondoltál, akkor ott a "@" utáni rész: upcmail.hu

2019. júl. 15. 13:20
 6/6 Shaddark ***** válasza:

Elírtam, bocsi.


Nem nagyon van fennt olyan listákon amik számítanak,

smtp.upcmail.hu (213.46.255.39)


Öt olyanon találtam meg amiket nem nagyon használ senki sem,

[link]


De a fontosabbak rendben vannak. Így ránézésre amúgy jónak tűnik minden náluk. Van SPF, reverse dns ...

Az lehet még hogy akinek küldtél levelet az a spam mappájába rakta és megjegyezte, vagy a levél összetétele miatt szűri ki.

Írok magánban email címet ha rám írsz (nem tudok innen írni neked mert anonim vagy), azokra küldj légyszi egy teszt levelet, megnézem az én szerverem kiszűri-e.

2019. júl. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!