Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Windows 7 2020. januárban,...

A Windows 7 2020. januárban, miután megszűnik a támogatása, biztonságosan használható egy céges gépen?

Figyelt kérdés

Igazából a mi cégünk abszolút nem foglalkozik ilyenekkel, hogy új operációs rendszerek telepítése, még mindig a Windows 7 fut a céges gépemen, amivel egyébként nincs is bajom abból a szempontból, hogy a legtöbb alkalmazás, amit használni kell, mind szinte régi 2003-as Office-ban gyártott Access adatbázisok vagy ezer éves programok...stb és nem szívok vele annyit, mint páran, akinek már Windows 10 van, hogy a frissítések teljesen kinyírják a régi programokat.

Nekik is csak azért van kb. Win 10, mert elromlott a gépük és már újonnan azt vettek rá nekik a 7 helyett, vagy frissen vásárolt gépeken.


Mivel ugye anno a Windows XP-t is sokáig támogatták a különböző vírusírtók, böngészők a támogatás megszünése után, lesz e valami hátrány a céges gépen, ha nincs rá új oprendszer vásárolva?


2019. aug. 16. 13:32
 1/10 A kérdező kommentje:

Windows 7 Ultimate ha ez számít valamit.


Egyébként gondolom gond nélkül elfutna rajta a 10-es is


Intel Core i3-3240 proceeszor

meg valami olcsó Gigabyte lap, GIGABYTE GA-H61M-S1 azt hiszem ilyen és 4 GB RAM (2x2 GB 1333 mhz)

120 GB SSD

2019. aug. 16. 13:37
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem, de a 10 sem. A windóz úgy általában nem a biztonságról híres.
2019. aug. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha munkavállaló vagy akkor nem kell foglalkoznod vele..

Nem ráz meg miatta a billentyűzet, nem terjeszt betegségeket, nem esel teherbe tőle.


Ha cégtulajdonos v igazgató vagy akkor 2020 tól növekvő biztonsági kockázatok és esetleges termeléskiesés miatt megfontolnám a váltást..

2019. aug. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Mr. V. ***** válasza:

A probléma akkor kezdődik, ha pl. banki oldal megkövetel egy bizonyos gépet. Már nem tudom melyik bank volt, de miatta egy XP regisztrációját át kellett írni, hogy Win 7-nek látszódjon kívülről, ha egy program lekérdezi.


Tehát ez is egy megoldás, ha már valami nem működik, van amit így meg lehet kerülni.


Viszont minden rendszeren ki lehet kapcsolni a frissítéseket, így a 10-esen is. De én is visszatértem a 7-esre olyan laptoppal, amire vadászni kellett a "főzött" drivereket, de tökéletesen működik vele.


A "támogatás" és a frissítés is más. A frissítés már megszűnt a 7-eshez, a támogatás annyit tesz, hogy ha kérdéssel fordulsz a gyártóhoz, év végéig még válaszolnak, utána már nem.


Nulla frissítéssel (alap telepítéssel) is tökéletesen lehet használni később is a gépet.

Win2000-hez a mai napig adnak ki "főzött" biztonsági frissítést és funkcióbővítést, nem hivatalos SP5 is megjelent egy időben. Csak ezeket a forrásokat meg kell találni.


A lényeg, ha nem cserélsz böngészőt, a kollégák nem kezdenek más (XLSX, DOCX) formátumokban menteni, addig nincs gond. A 2003-hoz is van kiegészítő, ami ezeket tudja olvasni/írni.


Szóval felejtsd el a frissítéseket, mert eddig sem volt rá szükséged. Lesznek programok, amik egy idő után már nem fognak futni, ha automatikusan frissülnek (pl. java, flash, egyes böngészők), de ezeket nem muszáj frissíteni... java talán, mert az ABEV-hez kell, de ha nincs ilyen a gépen, az is megúszható.

2019. aug. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Mr. V. ***** válasza:
0%

Amúgy 4GB ram elég kevés a 10-es futásához, de talán még a 7-eshez is.

Én ugyan swap nélkül használom a 7-est, azaz csak ram-ba dolgozik, de elég sűrűn sikerül megtöltenem a 12GB ram-ot.

2019. aug. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, ugyanis vásárolható hozzá 2023-ig támogatás, persze ennek szép ára lesz.
2019. aug. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igazából vannak olyan cégek, akiktől kapok DOCX, XLSX fájlokat, de leszedtem hozzá a 2003-ashoz ezt a kompatibilitási csomagot és működik vele.

Szerencsére ezek is csak ilyen szöveges dolgok, amit gond nélkül megnyit, nem ilyen prezentációk, komoly adatbázisok...stb amiket már nem nyitna esetleg meg, mert a régi szoftver nem tudja.


Nem kell sok memóriát használó alkalmazásokat futtatni, így a 4 GB RAM teljesen elégnek tűnik eddig, általában ha több minden fut, akkor sem fogyaszt 2,5 GB-nál többet.


Én a saját itthoni gépemen mindig időben cseréltem oprendszert, ha kijött egy újabb végleges változata, így ezek nekem kimaradtak, hogy mi történik, ha lejár a támogatás.


A 10-hez sejtettem, hogy kevés a 4 GB RAM, nekem is 12 van az itthoni PC-ben, igaz még a jó öreg DDR 3 van ebben is, de nem játszok, nem futtatok komolyabb alkalmazásokat, 8 is elég lett volna, de mikor vásároltam jó áron hozzátudtam jutni a többhöz, így ezt vettem.

2019. aug. 16. 14:41
 8/10 A kérdező kommentje:

Attól nem félek, hogy itt 2023-ig venni fog hozzá a cég bármilyen támogatást is.

Itt maximum akkor foglalkoznak a gépekkel, ha szól valaki, hogy lassú, hiba van, nem működik valami. Amúgy tesznek rá, kinek milyen gépe van.

Még az is csoda, hogy anno mikor a Winchester beszart az előző embernek, aki előttem dolgozott a gépen, hogy SSD-re cserélték, nem valami ugyanolyan lassú legolcsóbb HDD-re..:D

2019. aug. 16. 14:44
 9/10 Mr. V. ***** válasza:

SSD... állítólag kevésbé tartós hosszú távon, bár ütésálló és gyorsabb. De ahogy egy pendrive-t is 10 perc alatt tönkre tudnék tenni egy átlagos laptoppal, ugyanúgy a SSD is érzékeny dolgokra.

Amúgy meg minek fejlesszék újabb rendszerrel? Mindenki csak panaszkodik rá. Mint rendszergazda, fél órás munkába kerül, hogy hozzáférjek a C meghajtó minden fájljához, beállítások butultak a 7-eshez képest, ha 1x bármi kis hiba miatt meghal a rendszer, azt még nem sikerült soha visszahoznom, hiába ott a recovery blokk, ha egy rendes HDD ellenőrzést sem képes végrehajtani, nem tud visszaállítási pontra visszarakni és még sorolhatnám, hogy mennyire butított egy rendszer, ami egy rendszergazdának rémálom.

Hibás egy HDD hiba miatt a System könyvtárban egy fájl... beraknám eredeti telepítőből, de sem törölni, sem felülírni nem hagyja.

BootCD, saját tulajdonba vétel (jó 20-30 percig dolgozik), majd utána tudom törölni/cserélni. Ez a modern tecnika, amit 20 éve 2 perc alatt megoldott az ember??? Köszönöm, de én ebből nem kérek. Ha valaki igen, az meg magára vessen...

Napi szinten jönnek a panaszok a 10-esre, mert frissült, megállt, nem működik miatta valami, eltűnt miatta valami, stb. Mégse kapcsolja senki ki a frissítést, hanem benyeli a következő szivatást is, ami 1-2 hónapon belül megint várható.

Ha ez a tendencia, egyre megbízhatatlanabb és zártabb rendszerek lesznek, amihez a rendszergazda se tud már hozzászólni.

2019. aug. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Van ingyért Linux, van rá Libre Office..

Még vírusirtó se kell, így kevesebb cpu-t ramot használ.


Tehát lehet váltani. Ha cégnél megengedi a főnök.

2019. aug. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!