Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Linuxban a deb az olyan...

A Linuxban a deb az olyan mint a Windowsban az exe? A futtatás rendszergazdaként menüt hogy tudom előhozni?

Figyelt kérdés
2019. aug. 27. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem, nem olyan. A debet nem tudod futtatni; az telepítő csomag, amit megfelelően feltelepítve meglesz a használható programod.
2019. aug. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%
Első, te nagyon hülye vagy, de jót nevettem, köszönöm! :D
2019. aug. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem, nem olyan. A deb egy csomagfájl, hasonló mint egy zip, vagy egy rar. "Rendszergazdaként" pedig ne akarj futtatni semmit (bár megpróbálhatod, mivel Linux alatt csak root fiók van, rendszergazdai nincs), ha ennyire nem vagy tisztában a dolgok működésével.
2019. aug. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az .exe megfelelője általában a kiterjesztés nélküli futtatható bináris. De még sok kiterjesztése lehet egy programnak, például .sh, .py, .rb, .lua, .pl és még sok más, programozási nyelvtől függően. Persze ezek futtathatók Windowson is (ha úgy vannak megírva).
2019. aug. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kivéve persze az .sh shell szkriptet.
2019. aug. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Inkább olyan, mint az msi.

Futtatás rendszergazdaként: sudo vagy su, grafikus program esetén gksu, újabban pkexec, így:

pkexec env DISPLAY=$DISPLAY XAUTHORITY=$XAUTHORITY programneve


Grafikus felületen általában nincs erre mód, amelyik programnak kell root jog, az úgyis bekéri a jelszót.

deb csomagot grafikus felületen pl. a Gdebi programmal lehet telepíteni, terminálban dpkg.

2019. aug. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Melyik linux disztribúciórol van szó?

Ubuntu,Linux Mint,Mx linux vagy esetleg Pop os?


Terminálból én így szoktam telepíteni 😀:

sudo dpkg -i csomagneve.deb

2019. aug. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!