Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért olyan népszerű a Google...

Miért olyan népszerű a Google Chrome?

Figyelt kérdés

És itt nem csak pár %-ról van szó, hanem több mint 60% van az első és második hely között.


[link]


Mit tud amit a többi böngésző nem? Én már évek óta Opera-t használok és annak is csak 2,46% a részesedése.


2019. szept. 1. 15:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Androidon az az alapértelmezett. Az egységsugarú user pedig pont tojik rá hogy mi van, csak legyen. Ugyan ez volt az asztali gépek virágkorában az IE esetében is, az 90+%-ot is tudott.
2019. szept. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

amit az #1 mondott, én még kiegészíteném annyival, hogy:

2009-2012 között, nem tudom már pontosan mikor, ugye mindenki a google keresőt használta (most is kb.), akkoriban erősen nyomta a Google a Chrome-ot, hogy töltsék le, aztán voltak itt olyan vádak, hogy a Youtube-on direkt használt olyan eszközöket, hogy csak a Chrome-on legyen gyors, a többiben lassú. Aztán hát a marketing, meg a userek között ez terjedt el, egyik birka megy a másik után.


Chromenak vannak jó, rossz dolgai, de hogy 70%-ban uralkodik, az egyáltalán nem egészséges.

2019. szept. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kipróbáltam a Chrome-ot. Nekem nem jött be. Maradok a Frefox-nál.
2019. szept. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Háát nem tudom nálam az opera néhány oldalon nem tudta lejátszani a videókat.

De, hogy miért az nem tudom.

Egyébként meg chrome vagy chromiumot használok vagy esetleg firefoxot.

2019. szept. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Néhány hete leszoktam a Chrome-ról, Firefox-ra álltam át. Elegem van a rengeteg szemétből is.
2019. szept. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Több oka van:


1.) A Google a legnépszerűbb keresőmotor és mindig talál módot, hogy beajánlja a saját böngészőjét.

2.) Az Android a legnépszerűbb mobil operációs rendszer és ott alapértelmezett böngésző.

3.) Bundleware programokban gyakran az vagy valami más Chromium alapú böngésző mászik fel, ha nem figyelsz.

4.) Volt időszak, amikor az volt a leggyorsabb és aki hipster akart lenni, az Firefoxról áttért, aztán megszokta.

2019. szept. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Én szándékosan desktop-os linket linkeltem, itt van 70%-on.

Akkor bizonyára aki telefonon azt használ letölti pc-re is. Nekem egyébként mindegy, hogy ki mit használ csak értetlenkedem ezen a mély szakadékon.

Én mondjuk opera-t nem tudnám könnyel lecserélni, már nagyon megszoktam a 10 év alatt.

2019. szept. 1. 21:28
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, valószínűleg sokan épp azért használnak desktopon is Chrome-ot, mert így szinkronizálják az előzményeiket és egyéb dolgaikat.
2019. szept. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Alex Fly ***** válasza:

Sokan használják a Google szolgáltatásait... Az pedig igen agresszívan tolja az ember arcába, hogy ezekhez kifejezetten a Chrome az ajánlott; más böngészővel nem mindem fog normálisan működni -az user pedig elhiszi és telepíti...

Ja és persze ugye mindenki tudja, hogy az Internet Explorer egy nagy határ sz@r -hogy miért, azt már nem, csak az és kész. Meg hogy a krómaleggyorsabb.


Az persze tény, hogy van sok jó tulajdonsága is, amiért időnként azt veszi elő az ember -de első számú böngészőnek mem tudnám elképzelni...

2019. szept. 2. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
9-es: Az utolsó mondatodat IE-re vagy Chrome-ra értetted?
2019. szept. 2. 19:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!