Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Több, mint 10 éve Windows...

Több, mint 10 éve Windows 7-et használok. Ha áttérnék Windows 10-re, nagyon szokatlan lenne?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy a Win10 a Win7 alapjaira épült és a funkciók nagyjából ugyanott érhetőek el benne, mint a Win7-ben.


Előre is köszi!


2019. szept. 6. 10:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%

Előbb utóbb úgy is át kell térned. Egyrészt mert 2020 után megszűnik a win7 támogatás, másrészt ha újítani szeretnél hardverekben (pl. újabb generációs processzorok) akkor azt már évek óta alapból nem támogatja a win7.

Egyébként pár hét alatt meg lehet szokni. Én 8.1-ről álltam át tavaly win10-re, egy hónap után már fel se tűnt a különbség.

2019. szept. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%

A Windows, az Windows.

Pár óra alatt át lehet állni. Sőt, még túloztam is.

2019. szept. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
17%
Több, mint 20 éve Windows 98-at használok. Ha áttérnék Windows 7-re, nagyon szokatlan lenne? Megéri? :P
2019. szept. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 P.O.C. ***** válasza:
69%

30 éve MS-DOS 6.22 -t használok. Ha áttérnék Windowsra nagyon szokatlan lenne a grafikus felület? :D


Amúgy komolyra fordítva a szót szerintem semmi különbség nincs. Kicsit jobban kerregteti a háttértárat, azért ajánlott SSD -n futtatni.

2019. szept. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
31%
Megszokni még meg tudnád, de a 10 a valaha volt legszarabb windóz. Több bug van benne, mint bármelyik másikban, jobban kémkedik, mint bármelyik másik, ráadásul a frissítéseket is jobban elcseszik, mint valaha. Jobban jársz, ha a 7-nél maradsz, még ha lejár a támogatása, akkor is. Frissíteni úgysem érdemes a 10-et sem.
2019. szept. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
22%
# 5 Ezt a Gőgös Gúnárban láttad, vagy ezt olvasta fel neked az óvónéni a déli csendes pihenő előtt ?
2019. szept. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%
Nem lenne szokatlan. Örülnél hogy áttértél.
2019. szept. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
39%

#5 ha ennyire ajánlod a win7-et akkor ajánlhatnál valamit az új generációs processzorokhoz is.

Tudod mikor már az op rendszer nem támogatja processzorod, és óránként jön egy felugró ablak ami miatt minden futó alkalmazás legyen az játék vagy egy film, lekerül az a tálcára.

Ja és arra is szeretnék valami megoldást, hogy a win10-re íródott DirectX 12.0 mivel lehetne kiváltani?

Mikor a legtöbb mai játék már mind 12-eshez van optimalizálva, és mindenféle processzor és VGA driver kompatibilitási anomáliák jelentkeznek, ha nem az ajánlott 12-e optimalizálással használod.

2019. szept. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%
#8 A kérdezőnél valószínűleg támogatja az oprendszer a processzort, mivel állítása szerint régóta win7-et használ. A VGA driver kompatibilitási problémákról annyit, hogy még mindig jobb, mint ha a windóz nem is hajlandó a dedikált videokártyát használni, mint pl. nálam az előző telepítésnél.
2019. szept. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ezt is mondhatnád:

Azt hallottam, hogy a Win10 a Win2k alapjaira épült...


Ami még igaz is.

Az pedig az 1950-as évek EDVAC ra épül, az pedig Ada Lovelace (Byron) és Charles Babbage munkájára, az ő munkájuk meg a 17. századi óraművesek munkájára (akik robotokat készítettek) alapszik és így tovább..


Már azelőtt létezett programozható számítógép (legalábbis papíron megtervezve) hogy itt nálunk Kossuth és Petőfi szabadságharcot indított volna..! (ezt azért jó tudni)

2019. szept. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!