Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel kérdés sorbarendezéssel...

Excel kérdés sorbarendezéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Van egy oszlop (A) amiben van egy sorrend és van egy másik oszlop (B) amiben vannak ugyanolyan tételek mint az előző oszlopban, de nem ugyanabban a sorrendben és nem is az összes. Mondjuk (A)-ban van 35 tétel (B)-ben meg csak 17, de az a 17 megtalálható (A)-ban is.

Persze még lehetne bonyolítani, hogy a 17-ből csak mondjuk 14 található meg (B)-ben a többi pedig új elem. A kérdés az volna, hogy (B) oszlop elemeit sorba lehet-e rendezni (A) oszlop sorrendje szerint.



2019. szept. 27. 12:10
 1/5 Fsms ***** válasza:
igen a look up függveny tudja.
2019. szept. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szerintem az nem arra való. Linkeltem most egy képet egy példa Excelről, hogy mire gondoltam pontosabban egy konkrét példán keresztül!


Nagyon köszönöm!!

2019. szept. 27. 13:42
 3/5 A kérdező kommentje:
2019. szept. 27. 13:44
 4/5 anonim ***** válasza:
Be tudsz illeszteni mondjuk az M oszlopba egy-egy hol.van függvényt, ami megmondja, az eredeti táblázat hányadik sorában találta meg. Utána rendezed L-M oszlopokat M szerint.
2019. szept. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ez egy jó megoldásnak tűnik, ahogy kipróbálgattam :) Még lehet, hogy visszajönnek kérdéssel, ha jön éles feladat ahol használni kell ténylegesen ( bonyolultabb nevekkel és párszázas tételszámmal, már lehetnek majd gondok...)
2019. okt. 3. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!