Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10-ről áttérnék...

Windows 10-ről áttérnék Linuxra. Hogyan lehetne megoldani legkönnyebben a docx fájlok használatát?

Figyelt kérdés

Már többször jártam úgy, hogy a Linuxon lévő szövegszerkesztő másként jelenítette meg a dokumentumokat vagy ha lementettem akkor windowsos gépen látszott másként.

Esetleg van olyan Linux verzió amelyre telepíthető a Microsoft Office? Mi lenne az egyszerűbb megoldás?



2019. szept. 27. 21:21
 1/5 anonim ***** válasza:
2%
Windowst használni
2019. szept. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A MS Office telepítését felejtsd el... igaz, hogy létezik Wine, de a MS termékei azok, amik még a saját oprendszerüket sem kezelik következetesen. Így aztán ezek emulálása elég pocsék eredményt szokott hozni.

Én a problémákat a következő módon hidaltam át:

1. LibreOffice. (Vagy OpenOffice.) Szerkeszteni tökéletes, személyes véleményem szerint némely dolgogban még jobb is, mint a MS Office. A szabályosan szerkesztett .docx fájlokat szinte mindig jól jeleníti meg. Mentéskor meg .odt-t/.ods-t használok, amit a MS Office egész jól képes kezelni.

2. Ha pedig csak elolvasásra szánt dokumentumok küldök, akkor előbb átalakítom .pdf formátumba, aminek megjelenése nem függ az oprendszertől vagy az irodai programcsomagtól. (Legtöbbször az emberek akkor is reflexből .docx-et küldenek, ha eszük ágában sincs szerkeszteni.)

- Végül pedig: ha nagyon muszáj, fel lehet tenni VirtualBoxban egy Windowst, arra meg egy Office-t, és ha minden kötél szakad, abban meg lehet nyitni, amit máshogy nem megy.

2019. szept. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Open office, Libreoffice.. mondjuk
2019. szept. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Különböző gépek, különböző Word-verziók között is eltérhet egy-egy Word-dokumentum.


Éppen ezért ha nem szerkesztésre kell anyagot átvinni, használj PDF-et.


"Esetleg van olyan Linux verzió amelyre telepíthető a Microsoft Office?"

A Microsoft Office csak Windows és MacOSX alá érhető el.

Viszont van egy online használható - a Google Dokumentumokhoz hasonló - felülete Office Online néven:

[link]


Esetleg meg lehet próbálni Windows "emulátor" Wine segítségével - de nem vennék mérget a működőképességére:

[link]

2019. szept. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Libre Office-ból is lehet úgy menteni, hogy szabványos .docx legyen a kiterjesztés, észre sem venni, hogy nem abban készült.
2019. okt. 10. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!