Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Renderelési idő kiszámitására...

Tankcsapdafun002 kérdése:

Renderelési idő kiszámitására van képlet?

Figyelt kérdés
Tudom hogy a géptől is függ de azért kiváncsi vagyok. Egy Asus laptopon vágnék de mivel ajándékba kapom a gépet ( tehát még nincs nálam) nem tudom mit tud pontosan.

2019. szept. 28. 18:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Nincs, millió tényezőtől függ.
2019. szept. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Gondolom nem tudod, hogy mennyibe kerülhet, de egy 100-150 ezres laptopon esélytelen a renderelés. Ezeket nem erre találták ki. Még a drágábbakat se.

Alapelvem, hogy videoszerkesztéshez asztali gép, erős processzorral, jó hűtővel, mert renderelésnél 100%-on megy a proci, 16 giga de inkább több rammal, erős videokártya, legalább 2 db 2-3 terás 7200-as fordulatú gyors merevlemez és egy 24" fölötti monitor.

Lehet kevesebb is de azzal csak szenvedés.

2019. szept. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

...még annál is összetettebb


Nem meg feltétlen 100%a proci. Alkalmazás függő. Mit akarsz renderelni?

Videót? Milyen programmal?

CAD-et? Milyen programmal?

CGI? Melyik modellező?


Pl Az adobe képfeldolgozó cuccuk, beleértve videót is (premier, after effects) a számolási munkára be tudják fogni az Nvidia kártyákat. Az kell izmos legyen.


Edius mindent prociból csinál. De igazán a 9-es támogat csak sok magot.

Ami nem támogatja a sokszálas feldolgozást, ott nem megy 100% a proci.


A CAD-ek szerintem támogatják a videókártyákat, de nem a gamer teljesítmény számít. Erre van pl az Nvidia Qadro, az új AMD radeon rx vega 64


persze ilyeneket kevésbé építenek laptoba.


persze függ sokban a RAM-tól (sebsség, mennyiség)

Leginkább tesztekből kaphatsz infót. Abból rengeteg van, mert rengeteg a variáció. Tendendciákat azért le lehet szűrni.

Youtube-on is sok ilyen tesztelős társaság van.

procikat, kártyáka, memóriákat ezek kombinációit.

többnyire játékokon, meg szintetikus teszteken mérik hasonlítják egymáshoz ezeket.

A szintetikus tesztek arra jók, hogy a számtalan valós alkalmazás között valami referencia pontot adnak. Mindegyiknek saját "rangsora" lehet. Tehát azokat valahol át kell ültetni a valós alkalmazásokon elvárható teljesítményre

2019. szept. 29. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!