Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik tervező program használ...

Melyik tervező program használatát érdemes megtanulni, ha teljesen nulláról kell kezdeni és előtte még semmilyen tervező programmal nem dolgoztam?

Figyelt kérdés

Fontos, hogy napi 4-5 óra intenzív tanulással és gyakorlással a lehető legrövidebb időn belül használható gyakorlati tudásra lehessen szert tenni.

- Online elérhető, magyar nyelvű oktatóvideókkal szeretnék tanulni.

- Elsősorban építészeti, épületgépészeti területen szeretném majd használni.


Nagy segítség lenne, ha az általatok ajánlott programok mellett magyar nyelvű oktatóvideókat és feladatgyűjteményeket is ajánlanátok.


/Az AutoCAD 2018 magyar verziójával kezdtem el ismerkedni, de ehhez többnyire csak olyan oktató videókat találtam, amelyekben gépelemek rajzolásán keresztül mutatják be a program használatát. Illetve a program menürendszerét tanulmányozva arra is rá kellett döbbenjek, hogy sajnos több esetben magyar nyelven sem értem az egyes funkciók szerepét.

Állásváltoztatáshoz lenne szükségem használható tudásra, de sajnos nincs több évnyi időm a tanulásra./



#AutoCAD #3D tervezés #tervezőprogram #egyéb tervező programok #2D tervezés
2019. okt. 1. 08:23
 1/8 tabaki ***** válasza:

Pl. ArchiCAD. Mivel én nem használom, fogalmam sincs, mennyiben felel meg az egyéb elvárásaidnak, mindenesetre elismert építészprogram, tudomásom szerint épületgépészeti része (vagy kiegészítője) is van.

[link]

2019. okt. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ne ragadj le egy programnál!

Archicad

Revit

(Autocad).

Nemetschek


A magyar nyelvű oktatóvideó szerintem kevés (nem teljes).

2019. okt. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem ragadnék le egyetlen programnál, de kezdésnek már az is haladás lenne, ha legalább egy programot készségszinten tudnék használni. Az önképzés igénye megvan, de sajnos csak magyar nyelven beszélek, s így a lehetőségeim az autodidakta módon történő tanulással korlátozottak.

Feltételezem, ha valaki egy ilyen programot már rutinosan használ, akkor a hasonló programok működését/használatát is könnyebben el tudja sajátítani.


Próbáltam (AutoCad-hez) olyan feladatgyűjteményeket keresni, amelyekben a feladat mellet a megoldás lépéseit is meg lehet nézni. Ez egyfajta szamárvezetőként nagy segítség lenne, de nem találtam ilyen online anyagot.


Rákeresek az általatok javasolt programokra, hátha azokhoz találok ilyen anyagokat. Nem lényeges, hogy online legyen. Boltból megvásárolható könyv, feladatgyűjtemény is jó lenne, csak magyar nyelvű legyen.


Még egyszer köszönöm a válaszaitokat.

2019. okt. 2. 06:58
 4/8 anonim ***** válasza:

Mi lenne a fő irány? (mire kell a program).

Milyen szinten szeretnéd használni? (megélni a szerkesztésből?)

2019. okt. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem magyar nyelven az Archicad-hez fogod a legtobb anyagot elerni, mivel magyar fejlesztesu szoftver, es itthon eleg elterjedt.
2019. okt. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#4:


Korábban építőipari műszaki területeken dolgoztam.

Értékesítés, előkészítés, projektmenedzsment, ... sok területi munkával.

Hasonló területen szeretném folytatni, de már jobban preferálnám, ha az irodai jelenléthez kötődő feladatok nagyobb súlyt kapnának a mindennapi teendőim között. (50+)


"Milyen szinten szeretnéd használni? (megélni a szerkesztésből?)"

A közelebbi cél az lenne, hogy egy álláspályázatnál beadandó önéletrajzban feltüntethessem az adott tervező program ismeretét, s hogy VALÓBAN LEGYEN olyan készségszintű TUDÁSOM, hogy egy-egy konkrét szakmai feladat kapcsán érdemi munkát is tudjak végezni. Fontos a hitelesség. :)


Ha jövőben lehetőségem lenne rá -megfelelő tudás birtokában- hogy egyedi megbízások alapján vállaljak szerkesztési feladatokat, örülnék neki.


"Mi lenne a fő irány? (mire kell a program)."

pl. ha egy raktárcsarnok berendezését (állványrendszerek, komissiózó rendszerek, bútorok, ...), vagy egy épület épületgépészeti rendszerét meg tudnám szerkeszteni, vagy ilyen tervekben érdemi változtatásokat tudnék tenni, az már kellő sikerélményt adna. :)



/Régebben felmerült bennem, hogy elvégezzek egy AutoCAD tanfolyamot. Főként mert az egyik tanfolyamszervező oldalán azt (is) olvastam, hogy a néhány napos kurzus után azonnal használható, ÖNÁLLÓ munkavégzést biztosító tudást kap a tanuló, amivel rutinosan el tudja végezni a tervezési feladatokat.

Ez ugyan fellelkesített, de azért eléggé szkeptikus is voltam, mert mint a kérdésfeltevésemben is írtam, számomra már a program menürendszere is rengeteg olyan információt tartalmaz, amivel -szemléltetés nélkül- még magyar nyelven sem tudok mit kezdeni.


Számomra az lenne érdemi, önálló munkavégzés, ha egy tervezési/szerkesztési feladatot önállóan meg tudnék oldani, úgy, hogy kihasználom a program által nyújtott legkedvezőbb lehetőségeket. Az még nem elégítene ki, hogy a menürendszer használatával tudok vonalakat és alakzatokat rajzolni és tudom, hogy milyen menücsoportok vannak.


... később aztán a tanfolyamszervező oldaláról is lekerült az engemet is megfogó marketing szöveg./

2019. okt. 2. 10:19
 7/8 anonim ***** válasza:

Én ebben az esetben az Autocad-et és az Archicad-et javaslom. (kb ilyen sorrendben).


Nekem az archicad fekszik jobban (talán egyszerűbb 15+év napi használat után), de az autocad általánosabb és több egyéb szoftvernek adja az "alapját" ('95-óta "használom").

2019. okt. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újabb válaszokat is.
2019. okt. 2. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!