Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az Adeware beleült a gépembe,...

Csibehad kérdése:

Az Adeware beleült a gépembe, hogyan tudnék megszabadulni tőle?

Figyelt kérdés

Nekem az a problémám, hogy igazából nem tudom hogy került a gépemre az Adaware, azt sem kizárt, hogy én kattintottam valahol valamikor. Szerintem totál lefogja a laptopomat. Szerettem volna megszabadulni tőle, de képzeljétek olyan aljasul beivódott a gépbe, hogy az IObit Malware Fighter nem is látja, az IObit Uninstalban, de még a W7 startmenüjében sem szerepel. De ha megnyitom az intézőt, a Program Files menüben ott ficereg, az első helyen. Persze uninstalja nincs, kb. 2,5ezer fájllal pöffeszkedik. Akármelyik fájljára kattintok, hogy töröljem, elküld, hogy használatban van a fájl, zárjam be. Elküld és még az alprogramot is megnevezi. Odamegyek, rákattintok, megnyitni nem tud semmit, törölni pedig nem lehet, mert közli a saját nevét, hogy abban a programban használatban van!!! Egy körkörös tánc az egész :(

Egyszerűen nem tudok tőle megszabadulni. Pedig nagyon unom már, mert egyszer csak hopp, átállítja a böngészőmet "biztonságos keresőre", vagy pl. az online filmnézésnél tucatnyi teljesképernyős reklámablakot ad be.

Hogyan lehetne tőle megszabadulni? Valószínűleg sikerült néhány fájlt törölnöm már manuálisan, de így én, egyedül nem boldogulok.



#adeware
2019. okt. 3. 00:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Valamit te kattintottál vagy pedig valamit megbízhatatlan forrásból szedtél le, vagy valami fos program feltette mellé "ajándékba". De lényegében az utóbbi 2 opció szinte egy és ugyan az. Biztos vannak manuális megoldások, malwarebyte, hitman, és hasonlókkal is próbálkozhatsz, de én amondó vagyok, hogy tedd újra a gépet és ne tegyél fel mindenféle vackot!

Tiszta telepítés, aztán, ami szükséges. Az IObitet sem csipázom személy szerint, nekik is szokásuk (ha nem veszed ki a pipát) feltenni mindenféle jóságot.

Alaplapod beütöd googlebe, gyártó honlapjáról leszeded a chipset, lan, audio divert és a videokártyáét szintúgy leszeded, lényegében 3 fő opció: nvidia/amd/intel - amid van. És ennyi, nem kell több. Esetleg még 1-2 eszközhöz, ha használsz. Más nem kell. Win10 esetén még külön ingyenes virusirtónak sincs értelme (ha lehet hinni statisztikáknak), ugyanis a defender tökéletes. Win7-re pedig vagy leszed külön, vagy felteszel vmit. Mondjuk egy malwarebytes simán elfér mellettük igény szerint. Böngészőbe pedig egy ublock origin/adblock plus sem árt - esetleg mind2.

Bocs, hogy nem szolgálok teljes körű megoldással, de szerintem nem éri meg az erőfeszítést irtogatni.

Ha pedig mindenképp szereted ezeket a "tisztogatós" alkalmazásokat, akkor elméletileg a CC Cleaner kiszolgál teljes mértékben.

2019. okt. 3. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Vagy próbáld kiírtai, ha nem akarsz telepíteni.

Ez egy nagyon alapos tisztító>>> [link]


De előbb EsetOnline>>> [link] ....sokáig tart.

2019. okt. 3. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!