Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Telepített Windows: 160 GB-s...

Telepített Windows: 160 GB-s winchesterről 500 GB winchesterre átmásolás hogyan? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Adott egy telepített Windows 7 rendszer. Ugyanabban a gépben szeretném használni, de át szeretném másolni a nagyobb kapacitású HDD-re, mindenestül. Régi gépről van szó, MBR partícióstábláról. Az 500 GB-s HDD-n nincs semmi, üres teljesen. Tudom, ha csak simán ráküldeném a dd parancsot, akkor a nagykapacitású lemez is megegyező méretűvé válna (logikailag) a kis lemezzel...

Linux alatt parancssorból lenne a legjobb megcsinálni a másolást, ha ez lehetsőges, ha nem, meg tudom oldani Windows 7 alatt is a dolgot. Boot-oljon és partíciók kerüljenek átmásolásra. Mit tudtok javasolni?



2019. nov. 1. 17:39
 1/8 anonim ***** válasza:
2019. nov. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A "free" (home use) változat teljes mértékben tudni fogja ezt és nem lesz limitálva? Nekem csak egyszeri használatra kellene.
2019. nov. 1. 18:37
 3/8 anonim ***** válasza:
Persze. Évek óta ezt használom. Ezzel Ghost-olom a működő oprendszer partícióját, hogy ha valami gond van, ebből 15percaltt komplett rendszerpartíciót tudok visszaállítani...
2019. nov. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, sikerült áttenni :-)

Képes arra is, hogy ghost esetén lementett komplett lemezt állítson vissza (partíciós táblával, boot szektorral együtt), de ugyanakkor a mentés helytakarékos is legyen?

2019. nov. 2. 06:37
 5/8 anonim ***** válasza:
Persze. Kijelöld a partíciókat- recovery partíciót is - és azt kompletten egy fájlba tömörítéssel elteszi. Nálam 100 GB a "C", ennek fele üres. Mentéskor 25-35 GB-os fájl keletkezik, ebből állítom vissza ha kell.
2019. nov. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Boot médiáról milyen könnyű visszaállítani? (ha nem futó Windows alól szeretném)
2019. nov. 2. 11:08
 7/8 anonim ***** válasza:

Azt is csinál. Elkészíti a boot-os cuccot a progi, arról bármikor bootolsz és megy. Nekem egy ilyen van pendrive-on és arról bootolok. A Macrium is alapból benne van...


[link]

2019. nov. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Tom Benko ***** válasza:
RSync?
2019. nov. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!