Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Most akkor mi lesz a gépemmel?

Most akkor mi lesz a gépemmel?

Figyelt kérdés

Bizton sokan tudjátok hogy 2020 január 14.-én megszűnik a Windows 7 támogatása. Nos nekem Windows 7-em van. A számítógépemen is és a laptopomon is. Pont ma küldött egy újabb figyelmeztető üzenetet a Windows a támogatás megszűnéséről. Már régebben is aggódtam emiatt, mert elgondolkotam hogy valószinűleg a támogatás megszűnése után betámadnák a vírusok és hasonló ártalmas dolgok a gépet, ami hamar használhatatlanná válna ezek miatt.

Már utána jártam alaposan a Windows 10 után, és ledöbbenve láttam a Microsoft oldalán hogy a ,,legolcsóbb,, a Windows 10 Home 44 900 Ft. Nekem nincs ennyi pénzem. Egy gépre sem, nem hogy kettőre.

Van egy jó ismerősöm. Ő programozó. Elmondtam neki a problémát. Az volt a válasza hogy úgy is meg fogják hosszabítani a támogatást ( mondjuk ebben kételkedem mert már többször küldek figyelmeztető üzenetet, ráadásul az időpontot is megadták ), de ha majd eljön az ideje ő elintézi nekem mind a két gépre a Windows 10-et. Ezt szerintetek hogy értette? Mint írtam, én nem tudok neki kifizetni majdnem 100 000 Ft-ot. Vagy számítástechnikusok jártasak az ilyesmiben? Olcsón meg tudnak szerezni ilyen dolgokat?

Ha valakinek van tapasztalata ebben, kérem segítsen!



2019. nov. 7. 13:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet programokkal aktiválni windowst, amit nem ajánlok, mert könnyen lehet vírust szerezni, vagy lehet venni olyan helyeken jogtisztan, mint pl itt: [link]
2019. nov. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Aktivátort tesz rá. Ha megbízol a fickóban, akkor nincs gond.
2019. nov. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igen megbízom benne. Sok mindenben segített már nekem hasonló dolgokkal kapcsolatban.
2019. nov. 7. 13:50
 4/9 P.O.C. ***** válasza:
100%

Valóban meghosszabbítják a támogatást, de csak cégek részére és előfizetéshez között.

Persze ezek frissítések úgyis kiszivárognak majd, szóval ha van valakinek kedve ezeket egyenként letölteni és telepíteni, az járható út lesz.


Persze a támogatás vége nem azt jelenti, hogy nem használhatod többé. Sokan még a XP -től sem tudtak elszakadni. Elmondásuk szerint semmi baja nincs a gépnek. Sőt, sok felhasználónak az az első dolga Win telepítés után, hogy kilövi a Windows Update szolgáltatást, ne lassítsa be a gépét a szüntelen frissülgetés.


Véleményem szerint nem kell még most azonnal költségbe verned magad.

2019. nov. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem. Csak az a helyzet, ezt elfelejtettem leírni a kérdésben hogy én játszom egy online játékkal, ami úgymond megköveteli hogy mindig frissítsem a Windowst a Windows Update segítségével. Különben kiír egy hibakódot és nem indul el a játék. És ez a kedvenc játékom. Még pénzt is költöttem rá. Nem lenne kellemes számomra ha január 14.-től nem játszhatnék vele :/
2019. nov. 7. 14:05
 6/9 P.O.C. ***** válasza:
100%

Hát akkor frissítened kell 10 -re mindenképp.

Viszont ha az Infós ismerősöd aktivátorral akarja csinálni, azt ne enged neki. Ezek a programok mindig rejthetnek magukba biztonsági kockázatot. Nem véletlen hogy a vírusírtó szoftverek jó része ugrik rá azonnal.


Lehet venni egy ebéd áráért is Windows 10 licencet, megbízható helyről:

[link]

2019. nov. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem mit dilemmázol ennyire...

Ahogy a #6 is mondta már egy pizza áráért lehet jogtiszta win 10-ed.

A programozó ismerősöd meg igencsak alul tájékozott, mert lakossági szinten nem fogják meghosszabbítani, csak cégeknek előfizetés szinten fognak frissítéseket csinálni.

2019. nov. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én anno 2017-ben ebay-ről vettem egy kulcsot 4 euróért, el is küldték email-ben, beírtam a Windowsnak és azóta is gond nélkül működik. (hogy ez mennyire legális nem tudom, nem is érdekel, de legalább semmi vírusos aktivátort nem kell használnom)
2019. nov. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van olyan aktivátorom, amire még a jobb vírusirtók sem reagálnak és gyakorlatilag újra sem kell indítani a gépet hozzá. Hátránya, hogy 1 évre aktivál. De körülbelül 5 másodperc lefuttatni. :)


Egyébként jól mondják.. a win7 támogatásnak mindenképpen vége az otthoni felhasználást nézve.

2019. nov. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!