Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows UEFI boot pendrive...

Windows UEFI boot pendrive készítése ubuntun hogy lehet?

Figyelt kérdés
Lehetőleg minden lépés (parancs) legyen meg lehetőleg terminálban, sokszor 1-1 pontatlanságon is elmehet, ezért légyszíves segítsetek. A hivatalos oldal 64-bites win 10 kéne.

2019. nov. 14. 15:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2019. nov. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

kiegészítés: Bármilyen oprendszer alól így készíthető az UEFI képes ISO fileból az UEFI telepítő: csak kicsomagolod egy egyszerű FAT32 pendrivera.


Egyetlen probléma a legutóbbi win10 isokkal lehet mert abban van 4GB-nál nagyobb file. Tehát vagy ntfs-re formázod a pent (nem tudom ezt lehet-e linux alatt) és reménykedsz hogy a bios ismeri azt is, vagy win alatt töltöd le a MCT exe-vel az iso-t mert abba már kisebb fileok vannak; vagy a win10 1903 első verzióját töltöd le a [link] oldaláról.

2019. nov. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
köszi a választ, de várj, nemigazán értem, nem linux disztribúciót szeretnék telepíteni, hanem windowst, annál is azt kell letölteni? (NTFS-t lehet csinálni)
2019. nov. 14. 16:41
 4/12 anonim ***** válasza:

Igen, először félreértettelek, de a lényeg ugyanaz. Gondolom akad linuxon is valami 7zip szerű program ami kicsomagolja az ISO-ból a fileokat..


Biztosabb lenne ha FAT32-nél maradnál, mert az ntfs-t nem minden alaplap ismeri uefi os telepítéskor.

2019. nov. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

felcsatoltam a lemezt aztán másolom most, úgy jó? vagy valami kicsomagoló kell hozzá?

2. a FATnál a régebbi verziót ha letöltöm, utánna tudom frissíteni vagy kell külön csináljak telepítőt az újhoz?

2019. nov. 14. 17:27
 6/12 A kérdező kommentje:
ezzel a másolással az ubuntunál mindent nemtudott másolni, de mégis jó, a winnél mindent másolt és mégse jó... valami ötlet?
2019. nov. 14. 17:50
 7/12 A kérdező kommentje:
azon az oldalon is 4+os az iso
2019. nov. 14. 17:57
 8/12 anonim ***** válasza:

Ebben az iso-ban biztos nincs 4gb-nál nagyobb file:

[link]

(Persze az iso maga nagyobb de az nem számít)

2019. nov. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Csak az iso tartalmát kell átmásolni.

[link]

Nem magát az iso-t.

Bármilyen filekezelővel.

2019. nov. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2019. nov. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!