Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Black Friday-en vettem egy...

Kaktuszrügy kérdése:

A Black Friday-en vettem egy Lenovo IdeaCentre 510A-15ARR asztali számítógépet aminek az operációs rendszere Free DOS. Nem tudom beüzemelni. Mit tehetnék a beüzemelés érdekében?

Figyelt kérdés
A Black Friday-en vettem egy Lenovo IdeaCentre 510A-15ARR asztali számítógépet aminek az operációs rendszere Free DOS. Mivel nagyon keveset értek a számítástechnikából így természetesen nem tudtam beüzemelni. Bejött egy szöveg amit lefordítva az jött ki hogy nyomjam meg az F8-as billentyűt amire nem reagált a gép. Még ajánlja az F5-öt is akkor megkerüli az autoexec. Bat-ot. Erre sem reagált. Mit tudnék tenni, hogy beüzemeljem a számítógépet?

2019. nov. 29. 18:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Fel kel rá telepíteni pl. egy Windows-t!

És még mielőtt reklamálnál, az operációs rendszer nem "tartozéka" az új gépeknek.

Kérdezd meg az ismerőseidet, biztos akad valakinek egy windows egy pendrive-on, fél óra alatt pikk.pakk fent van, és használható lesz!

2019. nov. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
de mit akarsz? DOS-ozni?
2019. nov. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Egy pendrivera lesz szükséged, rajta pedig egy operációsrendszer telepítőjére.

[link]

Ezt töltsd le, a program rárakja a pendrivera a windows10 telepítőjét. Ha kész, akkor csak fogod a pendriveot, bedugod a gépbe, és a gép elindulásakor automatikusan elindul az operációsrendszer telepítője, utána csak követned kell az utasításokat.

2019. nov. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Úgy érted ajánjunk DOS-os játékokat, DOS-os webböngészőt..? (DOS-os hálókártya drivrert?)
2019. nov. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag nincs rajta operációs rendszer, csak a sima gépet kaptad. A freedos-t azért teszik rá, mert van egy olyan törvény, hogy operációs rendszer nélkül nem lehet eladni, tehát van rajta egy parancssoros "rendszer" ami gyakorlatilag semmire sem jó. Fel kell telepítened a Windowst, vagy esetlegesen a linuxot valamilyen változatban. Mivel azt írtad nem értesz hozzá (és ezek szerint tényleg nem) akkor ennek ne állj neki mert nem fogod tudni megcsinálni. Egy ismerősöd, barátod segítségedre lehet. Vagy elviszed egy számtech boltba ahol megcsinálják.
2019. nov. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
40%

Sose fogom megérteni, hogy mi a fäszért raknak még mindig DOS-t ezekre a gépekre. Van még létjogosultsága az ilyen marketingnek?

Ez kb. olyan mikor veszel egy fúrógépet és kapsz hozzá "ajándékba" egy 2 forintos semmire sem használható, semmit nem érő fúrószárat.


Kérdező, ha nagyon nem értesz hozzá akkor úgyse fogsz tudni Windowst rakni a gépre, főleg nem boot USB-vel.

Legjobban úgy jársz ha elviszed valahova, ahol dobnak rá neked egy jogtiszta Win10-et. 10 ezer körül szokott menni a telepítés meg a licence kulcs.

Így jogtiszta Windowsod lesz egy jogtiszta kulccsal, amit a jövőben korlátlanul újratelepíthetsz a gépedre.

2019. nov. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Vettem egy Windows 10-es operációs rendszert is csak az még nem érkezett meg. Gondolom lemezen lesz. Elé lesz ha beteszem a lemezt és akkor az utasítások szerint cselekszem? Egyébként én is úgy tudom, hogy minden gépet operációs rendszerrel lehet csak árulni. Ezek szerint a FreeDOS nem az.
2019. nov. 29. 21:06
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem, nem lesz elég a lemez parancsait követni. partricionálni kell (kéne) a lemezt, aztán felrakni a Win-t, utána a drivereket, majd a programokat, és a végén beállítgatni rajta mindent. Ezt magadtól nem fogod tudni megcsinálni kezdőként.

A FreeDos is operációs rendszer, de csak parancssorból működik, nincs grafikus felülete. De a szabály az szabály, ez is rendszer, tehát azzal eladható. Csak éppen nem jó semmire csak a szabály kijátszására.

2019. nov. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%

Windows 10 telepítés kezdőknek


https://www.youtube.com/watch?v=ZjBfe7OTlDY

2019. nov. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Rengeteg videó készül laikusoknak, hogy hogyan kell windowst telepíteni, nézd meg az egyiket és haladj rajta végig, nem lesz nehéz. Ha valami nem megy vagy nem értesz, arra külön rákeresel és kész. Legfeljebb itt megkérdezed újra.
2019. nov. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!