Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux: zenelejátszás hálózaton...

Linux: zenelejátszás hálózaton pár Msec késleltetéssel mivel oldható meg?

Figyelt kérdés

Linux alatt milyen programmal oldható meg az, hogy helyi hálózaton keresztül történő zenelejátszás esetén alig legyen késleltetés, maximum 40 Ms? Tudom, a fájlformátum is nagyban meghatározza, viszont az alkalmazások is, melyekkel próbáltam. Icecast2/Darkice és VLC, ezekkel próbáltam. Ffmpeg egyenlőre túl bonyolultnak tűnik még nekem. Nem tudom megoldja -e.

Oldotta már ezt meg valaki sikeresen és mi volt a megoldás?



2019. dec. 5. 20:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem teljesen értem, hogy mihez képesti késleltetés. A "helyi hálózaton keresztül" azt jelenti, hogy egy fájlszerveren lévő hangfájl kellene lejátszani, vagy egy élő (stream) jelet, a forrás géppel szinkronban?
2019. dec. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igen, a hangkártya bemenetére élő analóg jel érkezne és a helyi hálózathoz csatlakozott másik gépen (vagy mobileszközön) minimális késleltetés lenne szükséges.

Elnézést a pontatlanságért.

2019. dec. 6. 07:56
 3/12 anonim ***** válasza:

Értem, akkor a "low latency" lesznek a fő keresőszavak. Pl:

ffmpeg:

[link]

(Ne lepődj meg, ha ffmpeg helyett avconv van a gépeden, utóbbi az első forkja, nagyon hasonlóan működik, nyugodtan használható.)

vlc:

[link]

[link]

stb.

2019. dec. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igen, ezekkel próbálkozom folyamatosan (low latency audio streaming kifejezéssel kerestem találatokat.

Azon gondolkodom, mp3 helyett milyen formátumot keressek, mely kevesebb késleltetéssel rendelkezik, de ugyanakkor támogatott is. Megtaláltam ezügyben a Wikipedia összehasonlító táblázatát is. Nem tudom fájlformátum-választás segítene -e vagy eleve mindig van ilyen-olyan kis latency a lejátszók miatt.

2019. dec. 6. 10:01
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha jó minőségű és támogatott formátumot keresel, akkor pl. opus/ogg.

[link]

Az első ábra elég meggyőző. :)

[link] #/media/F%C3%A1jl:Opus_bitrate+latency_comparison_hu.svg

2019. dec. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
...Ez a link nem jött össze... na mindegy, az első ábra a "Funciók" alatt.
2019. dec. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Én ezt szoktam nézegetni:

[link]

Gondolom közepes kódolást választva elég jó eredményt adhat. Nem kell, hogy szuperjó minőségű legyen a zene, csak ne legyen sok késleltetés. :-)

2019. dec. 6. 10:35
 8/12 A kérdező kommentje:
Opus-t nem tudom összehozni VLC-vel parancssorban, hogy stream-elje :-( mindig kiakad valamitől, gyakorlatilag el sem kezdi a stream-elést. mp3 esetén működik rendesek csak hát ugye a latency meglehetősen nagy :-(
2019. dec. 6. 19:09
 9/12 anonim ***** válasza:

Tipp: Ha mindeképp VLC, akkor nézz rá, milyen verzió. Ha 2.x.x, akkor próbáld feltenni a 3-ast. Pl:

> sudo add-apt-repository ppa:videolan/stable-daily

> sudo apt-get update

verzió ellenőrzés:

> apt policy vlc

Ha a jelölt 3.valami, akkor

> sudo apt-get upgrade

2019. dec. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha a friss verzió is 2.x, akkor az első sor helyett:

sudo add-apt-repository ppa:videolan/master-daily

2019. dec. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!