Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Üdv mindenkinek! A kérdésem...

Pokolfajzat1955 kérdése:

Üdv mindenkinek! A kérdésem azt hiszem sokakat érdekel majd mostanában, nevezetesen ki kell majd dobni a win 7 op. Rendszereket vagy lesz rá mód továbbra is használni? Sokan megszokták nehezen váltanék ujra.

Figyelt kérdés

2019. dec. 10. 14:38
 1/10 anonim ***** válasza:
31%

Egyik Windows olyan mint a másik.

Nem értem ezt a nehéz váltás dolgot.

Ha csak nem vagy mélységi felderítő a Windows használatakor, akkor majdnem mindent ott találsz a 10-ben is, mint a 7-ben. Felesleges erre ráparázni.

2019. dec. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Alig van eltérés a rendszereke között. A start menü felépítése másabb, bal oldalon ugyanúgy ott van a programok listája, jobb oldalon pedig kitűzhetsz magadnak csempékre kedvenceket és gyakran használtakat, hogy azonnal ott legyen az ikon, ha használni akarod.

A másik pedig az ablakokban lévő menük elrendezése, a klasszikus menüsor helyett paneles, és ugyanúgy ott találod ikonokként a legtöbbet használt parancsot. Mivel az emberek hamarabb megtanulják hogy a fájlműveleteket a fájlokon a jobb klikkes helyi menüből csinálják (átnevezés, tulajdonságok, másolás, beillesztés, törlés) vagy billentyűkombinációval, ezeket lehet soha nem is fogod használni. Keresni nem kell őket, minden ott van előtted egyből, a többi dolgot pedig rutinból használod, ahogy eddig is.


A Windows 7 és 8 között valóban nagyobb változás volt amit meg kellett szokni. A Windows 7 és 10 között nincs ekkora megszokni való és változás amit újra meg kell tanulni. Tanultak a 8 és 8.1 hibáiból és visszajelzéseiből, és kivették vagy átalakították ami kritikus volt (csempéken alapuló start menü és táblagép mód például).

2019. dec. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Tök jó, amit írsz, hogy pont a 8.1 sz.ar, mert az enyémre ez van telepítve. Eredetileg Linux telepítő volt rajta, újan lett rendelve, de keresztfiam barátja ezt javasolta inkább. Hát én 52 éves létemre olyan hülye vagyok hozzá, mint a fene, mivel nem tanultam számítástechnikát, de akkor ha a bonyolultabbat megtanultam, és másik op-rendszert kell használnom, akkor kezdhetem elölről?

Én már azt sem értettem, miért nem jó a laptophoz tartozó Linux.

2019. dec. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Jó a Linux, csak nagyon általános a Windows fétis. Simán csak nem kellett volna hagyni újratelepíteni olyannak, aki amúgy sem fogja használni.
2019. dec. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 tabaki ***** válasza:
6%

A hetes addig tökéletes, amíg nem mégy vele az internetre, onnantól biztonsági kockázat a támogatás megszűnése – és manapság már nemigen képzelhető el az offline használat. Csatlakozom az előttem szólókhoz, a tízesen vajmi kevés új tanulni való van felhasználóként, ez az átállás-probléma amúgy is erősen föl van fújva. Nem rettegni kell hónapokig, hanem kipróbálni tíz perc alatt, és rájönni, hogy nem is olyan vészes. Aki a hetest meg tudta szokni, mert történetesen nem gyengeelméjű, annak a tízes sem jelent nagyobb erőpróbát.


@#3:

A linuxszal annyi a probléma, hogy jó esetben is csak segédprogrammal futtathatók rajta a Windows-szoftverek, de az újabb játékok és professzionális programok általában úgy se. Ha ez nem szempont, és egy kézre állóbb disztribúció (például Linux Mint, Ubuntu) volt telepítve, akkor az én elfogult véleményem szerint kár érte. Ha most már maradsz a Windowsnál, a tízestől nincs félni valód, csak kényelmesebb lesz, egyébként olyan, mint a többi.

2019. dec. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A munkahelyemen win 10-es laptopokat kaptunk. Itthon win 7-et használtam. Az átállás kb 5 perc volt. Nincs ezzel semmi probléma.
2019. dec. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

A Windows 7-nek csak nagy volt a hype-ja, tipikus esete annak, hogy az egyik birka követi a másikat. Nem azt mondom, hogy szar volt, de nem is volt túl messze tőle.


A Windows 8 sem volt egy csoda.


A Windows 8.1 mind a mai napig az egyik legjobb operációs rendszer. Minden fut rajta, úgy, ahogy annak kell. Nem idegesít halálra az örökös frissítéseivel, ami a Windows 7-nél volt, a Windows 10 esetében meg legfeljebb elhalasztani lehet, mégcsak kikapcsolni sem.


A Windows 10 pár évvel ezelőtt tényleg idegesítően szar volt, de szépen lassan foltozgatják és elviselhetővé kezd válni. (lassan más választás sem lesz)


A Linux, amelyből ha csak a főbb típusokat is nézzük, több száz van, az elfajzásaiból meg több ezer. Általában ingyenes. Tipikusan a szervereken használják, de van, aki csak azért, hogy ne Windows-t használjon, de valójában ő maga sem érti saját magát, meg az oprendszert sem... :-)


A MacOS meg tipikusan azoknak van kitalálva akik nem szeretnek gondolkozni és annyi pénzük van, hogy nem tudják hová tenni. Alapjában véve ez is egy Linux-féleség (Unix), csak éppen ezt sokáig pénzért adták, mert ami pénzbe kerül azt értékelik az emberek: ez az alapfilozófiája az Apple cégnek!


...és van még egy nagyrakás más operációs rendszer is, amelyeket érdemes kipróbálni, nekem régen egyik nagy kedvencem többek között a QNX volt, ami egy kislemezre (1,44MiB) ráfért és egy grafikus felületet adott, amelyről netezni is lehetett... :-)


[link]

2019. dec. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%
Miért kéne kidobni?Nem értem.Az inteles gépekben annyi biztonsági rés van hogy csak az nem nyúl bele a gépedbe aki nem akar.A defender helyett felteszel valami vírusírtót és használod a gépedet tovább..
2019. dec. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 MolotovPunk ***** válasza:

Véleményem szerint és nem csak én gondolom így a Windows 7 sokkal stabilabb rendszer a 10-nél.Nem véletlenül használják még sokan a hetest.A W10-et próbálják használhatóvá tenni,de még mindig vannak vele kisebb nagyobb problémák.2020 év végéig simán használhatod még a Win7-et.Egyébként meg van kiterjesztett támogatás Windows 7-re 2023-ig.(igaz nem ingyen.)


[link]



[link]

2019. dec. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 MolotovPunk ***** válasza:
Az újabb Windowsok között én inkább a 8.1-et választanám.A 10 pedig még mindig egy félig kész bugos rendszer.
2019. dec. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!