Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10 telepítés hiba?

Windows 10 telepítés hiba?

Figyelt kérdés

Van egy új AMD-s gépem,a Windows 10 telepítés egyszer elindult,de akkor egy fájlt nem tudott másolni. Karcos volt a lemez. Kiírtam újra,de már nem indult el. Ugyan így pendrive-ról (Rufus-szal mind NTFS,mind FAT 32-vel próbáltam) is ugyan ez. Több féle Windows 10 verzióval. BIOS-t már vagy 10x reset-eltem... Az m3-es SSD-t is formáztam mindenhogy másik gépben,semmi. Próbáltam állítgatni az USB legacy dolgokat,az sem volt jó... Csak akkor egyszer indult el a telepítő...


A válaszokat előre is köszönöm!



2019. dec. 14. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
UEFI, CSM, vagy Legacy módra van beállítva az UEFI?
2019. dec. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A Boot-nál UEFI típusú bootot szoktam választani,de a simánál is hasonlót produkál. Nem értem,elsőre hogy indult el.
2019. dec. 14. 22:27
 3/5 anonim ***** válasza:
56%
Én a helyedben megpróbálnék feltelepíteni egy Linux-ot, ha az sem sikerül, akkor irány vissza oda, ahonnan vetted!
2019. dec. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%

Akkor amit csinálj:

Ellenőrizd, hogy van-e frissebb UEFI az alaplaphoz. Ha van, frissítsd.

Töltsd le a hivatalos Media Creation Tool-t a Microsoft weboldaláról: [link]

Ezzel töltesd le, és írasd ki a Windows 10-et a pendrive-ra.

A pendrive végig egy hátsó, közvetlenül az alaplapon lévő aljzatba legyen dugva.

Kapcsold ki a gépet, majd nézd át a kábeleket, érintkezőket, stb.

Kapcsold be a gépet, lépj be az UEFI-be, és állítsd alapértékekre. Ezután indítsd újra a gépet, állítsd be az UEFI-t ahogy neked jó, és indítsd a telepítést.


Ez gyakorlatilag minden általad megoldható hibát kizár, szóval ha továbbra sem megy, akkor élj a garancia nyújtotta lehetőségekkel, mondván a gépet nem lehet rendeltetésének megfelelően használni. Azzal nem védekezhetnek, hogy más rendszerrel jó, ha a gép hivatalosan Windows 10 kompatibilis.

2019. dec. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenki válaszát!

Megpróbálom a Media Cretion Tool-lal.


Az a baj,hogy ez összerakott gép,a szervízre gondoltam,hogy oda viszem.

2019. dec. 14. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!