Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux: load average 1,10,1,...

Linux: load average 1,10,1, 03,1, 01 ez 100% kihasználtságot jelent? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

A "w" parancs hatására kiírja:

load average: 1,10, 1,03, 1,01

Ez milyen mértékű kihasználtságot jelent? Ryzen 3600 processzorról van szó.

Olyan program van, amely grafikát mutat a terhelésről (akár ascii-art grafikát is)?

Egyetlen program van, amely így beterheli a gépet, a hangkártya mikrofon bemenetére érkező jelet továbbítja hálózati stream segítségével. Az, hogy 44,100, 16 bit, 2 csatorna kódolás ennyire megviseli, beterheli aprocesszort mennyire normális? (én rendkívül furának tartom). Hány magon vagy szálon végzi eme tevékenységet, azt sem tudom.

Régen a top parancs kimenetét néztem.

Ha programot kilövöm, rögtön 0,00, 0,00, 0,00 lesz az érték (illetve nem rögtön, hanem egy kis idő elteltével)...



2019. dec. 18. 19:54
 1/4 anonim ***** válasza:
57%
Igen, pontosan azt jelenti. De vedd figyelembe, hogy egy mag 100%, tehát egy 2 magos CPUt 200%-ig, egy 4 magost 400%-ig lehet terhelni.
2019. dec. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%

A "load" azt jelzi, hogy arányaiban hány processzormagnyi terhelésnek van kitéve a gép. Tehát az 1.00-s load egy egymagos proci esetében 100%-os procihasználatot jelent, 4 magosnál pedig 25%-ot. (Ott 4,00 lenne a 100%.)

És azért van 3 szám, mert az első az 1 perces átlag, a második az 5 perces, a harmadik pedig 15 perces érték.

Nem tudom, hogy melyik az a program, ami ennyire megterheli, de egy hangfeldolgozó és streamelő alkalmazás esetén ez annyira nem meglepő terhelés.

2019. dec. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Külső USB hangkártyát használva - az alaplapi integrált helyett - meglepő változás, hogy 0% a terhelés. Én laikusként csak arra tudok gondolni, hogy az integrált hangkártya "nem annyira jó" hogy bizonyos feladatokat átvállaljon a processzortól. Én pedig azt gondoltam hogy ilyen új 450-es Ryzen lapok esetén szó nem lehet arról, hogy "nem jó a kártya"...
2019. dec. 18. 21:25
 4/4 anonim ***** válasza:

"System load/CPU Load – is a measurement of CPU over or under-utilization in a Linux system; the number of processes which are being executed by the CPU or in waiting state." (<--!)

"Load average – is the average system load calculated over a given period of time of 1, 5 and 15 minutes."

"load average: 1.00, 0.40, 3.35

On a single core system this would mean:

- The CPU was fully (100%) utilized on average; 1 processes was running on the CPU (1.00) over the last 1 minute.

- The CPU was idle by 60% on average; no processes were waiting for CPU time (0.40) over the last 5 minutes.

- The CPU was overloaded by 235% on average; 2.35 processes were waiting for CPU time (3.35) over the last 15 minutes.


On a dual-core system this would mean:

- The one CPU was 100% idle on average, one CPU was being used; no processes were waiting for CPU time(1.00) over the last 1 minute.

- The CPUs were idle by 160% on average; no processes were waiting for CPU time. (0.40) over the last 5 minutes.

- The CPUs were overloaded by 135% on average; 1.35 processes were waiting for CPU time. (3.35) over the last 15 minutes."

[link]

2019. dec. 19. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!