Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Problémát okoz az, ha 2020....

Problémát okoz az, ha 2020. január 14 után is Windows 7-et használok?

Figyelt kérdés

Konkrétan céges gépről van szó.

Az a gond, ha lecserelélnék a rendszert, mindennel csak a bajom lenne, alapba elavult programokat használok, olyan adatbázisokat például, amit az Office 2007-től felfelé már nem hajlandó normálisan kezelni. Vagy egy Excel tábla, mikor elmentem, kiirja hogy a régi Office verzióban készült és ezt meg azt nem tudja menteni úgy, aztán az egészet tönkrevágja egy kompatibilitási probléma.


Nem járok veszélyes oldalakra, van Eset Internet Security a gépen, soha életemben nem szoktam a privát oldalaimra bejelentkezni céges gépen, általában a mobilomon szoktam netezni, mert gyorsabb rajta a net kb, mint a cégnél.

A programok is külső adattárolókon vannak, külső merevlemez, plusz szerverre a biztonsági mentés.



2019. dec. 22. 10:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
66%

A jövőben kiderülő és a támogatása miatt ki nem javított hibákat kihasználók miatt lesz kockázatos netezni. Te lehet elővigyázatos vagy, de aki kártevőt készít meg lehet pont talál egy olyan (főleg 0. napi) sebezhetőséget amit úgy ki tud használni, hogy te észre sem veszed.


Nem kell eldobni a Windows 7-et, de megnő a használat kockázata onnantól kezdve, hogy nem adnak ki javításokat (maximum a szuperkritikusokat csak).


Az office problémája pedig csak office jellegű, teljesen mindegy milyen rendszeren van. Ettől a Windows 10 még használható lenne.

2019. dec. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

4 GB DDR3 RAM van a gépben csak.

A Windows 7 simán elmegy rajta, de a 10-től félek, hogy ez már kevés lesz neki.

Nekem itthon 12 van, amiből simán eszik 3-at a rendszer, úgy hogy csak a Chrome van megnyitva.

2019. dec. 22. 10:50
 3/20 Szirty ***** válasza:
100%

Nálunk a cégnél 9 gépen üzemel XP hasonló okokból. Újabb windows vagy más rendszer sajnos nem alternatíva, úgyhogy maradnak még egy darabig.

Pont úgy működnek ma is, mint 10 éve.


A legnagyobb probléma ami ebből adódik az, hogy ha kihal alóla a gép, akkor nehéz összehozni olyat amin fut az XP...

2019. dec. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Ez annyira nem lassú gép, i3-3240 proci van benne, kb 5 éve vehették, mert a windows telepítés 5 éves rajta.

Sőt a HDD is ki lett cserélve pár éve SSD-re.

XP-t azért nálunk senki nem használ már, a gépek közül is egyedül nekem van 7-es. Valahogy pont úgy alakult, hogy épp tönkrement egy gép és cserélni kellett, vagy újra kellet telepíteni és akkor már azt tettek fel.

Bár nekik nem gond, mivel ők nem dolgoznak azokban az alkalmazásokban, amikben én.

2019. dec. 22. 10:56
 5/20 anonim ***** válasza:

Cégnél..?

Legfeljebb kitiltják a hálózatból a frissíthetetlen gépeket. A hálózat többi gépének biztonsága érdekében.


De januárban még nem számítanék problémára. Csak februártól... ;)

2019. dec. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Milyen jellegű problémákra számíthatok?


Hálózaton konkrétan nem dolgozom, külső merevlemezen vannak a programok, oda is mentek mindent.

Egyrészt mert így egyszerűbb, ha valakinek kell valami róla, nem kell küldögetni e-mailben, másolgatni, másrészt a gépen nem szeretünk fontos dokumentumokat tárolni, mivel volt már rá példa, hogy nem egy gép "meghalt" és olyanok vesztek volna el, ha én nem menteném külön magamnak külső vinyóra is, aminek nem kellett volna.


A mi munkahelyünk nem ez a professzionális hely, ahol foglalkoznának bárminevű korszerűsítéssel, stb.

Itt a rendszergazdák, informatikusok akkor jelennek meg csak, ha szólva van nekik, hogy ez meg az a gép nem működik, nem indul be..stb.

Nincs egységes vállalati licensz Windows-okra, mindegyiken az a rendszer van, amit a boltban anno rátelepítettek, mikor vették a gépet készen...:D

Volt mikor a 60 éves asszony azzal szívott, hogy nincs aktiválva neki az Office 2016. Feltette neki aktiválás nélkül az Office-t, aztán meg "hetekig" keresték a licenc kódot, aztán gondolom beaktiválta neki valami kms-el.

Nyilván ha egy új monitorra sajnálják a pénzt, akkor nem egy Office Professional Plus-ra fognak költeni 90 ezer forintot ...:D

2019. dec. 22. 14:29
 7/20 A kérdező kommentje:

Én nem vagyok személy szerint felelőtlen, mert az itthoni gépeinken a Windows 10 fut, már mikor bejött a közdutadba, akkor lecseréltem.

Vásároltam hozzá olcsón ezeket a neten kapható pár ezer forintos kulcsokat és tökéletesen működik.Tudom, hogy ezek sem totálisan eredetiek,vagy innen-onnan "összeszedett" kulcsok, de még mindig jobbnak tartom mint mindenféle aktivátorral telerakni a gépemet.

2019. dec. 22. 14:37
 8/20 Szirty ***** válasza:

"Cégnél..?"


Ott.


"Legfeljebb kitiltják a hálózatból a frissíthetetlen gépeket."


Nem tiltják ki őket, alapvető funkciókat látnak el amire hálózat nélkül semmi lehetőségük nem lenne.

2019. dec. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
27%
Inkább frissíts mielőbb legális win7 ről ingyen win10 re legálisan amíg megteheted..!
2019. dec. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Az ég egy adta világon semmi változást nem fogsz tapasztalni. A Windows updatek legyenek telepítve - de előfordulhat köztük pár ami pont azzal fog ijesztegetni, hogy lejárt a támogatás: na azokat meg pont, hogy töröld le a csudába, de vannak az interneten elérhető listák és scriptek amik leszedik a nem kívánatos frissítéseket. Bár ha nincs rendszergazdai jogosultságod a gépen akkor még erre sem kell figyelned.
2019. dec. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!