Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ilyen 3d modellezett képet...

Ilyen 3d modellezett képet mivel tudnék csinálni?

Figyelt kérdés

Szeretnék hasonló nappali részletet egyedi képpel a falon.


Blender vagy daz3d-vel hogyan tudnám megcsinálni illetve honnan tudok beszerezni ingyen hozzá modelleket? Ami szabadon felhasználható



2020. jan. 13. 14:36
 1/10 A kérdező kommentje:
2020. jan. 13. 14:37
 2/10 A kérdező kommentje:
Eég kezdő vagyok mindkettőben
2020. jan. 13. 14:45
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Ilyen szintű kép, vagy modell megalkotása (pl.Blenderben) legalább 1 év intenzív gyakorlással érhető el.

A 3D modellezés nem az az 1 kattintásos műfaj. Rengeteg gyakorlással, és több órányi videótutorial megnézésével talán megoldható, ha gondolod.

2020. jan. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen, pl a Blender nyilvàn alkalmas rà, ha esetleg gondba jerülnèl a textùràkkal akkor letöltheted a Substance Painter pròba verziòjàt, az elèg sokmindent megcsinàl majd helyetted.


Az első meg simàn hülye, semmi nincs a kèpen, amit nehèz lenne lemodellezni, nemhogy egy èv alatt, de pàr nap alatt megtanulhatò.

2020. jan. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én igazából csak a párom képeit szeretném prezentálni különböző módokon, nem a nulláról ha lehet. Ha van ingyenes modell (szék, keret, szőnyeg stb) akkor esetleg csak elhelyezni meg variálni kéne azt már megoldom. Esetleg fizetnék is pár modellért ha úgy van, és felhasználom többször
2020. jan. 13. 15:22
 6/10 A kérdező kommentje:
Amúgy a blenderben a bögre tányér fánk kombót már lemodelleztem, de jobb lenne készen most beszerezni
2020. jan. 13. 15:23
 7/10 anonim ***** válasza:
54%
Az első tényleg egy igazi hülye. Hülye, hogy értelmesen próbál választ adni butuska, és gyermeteg kérdésekre.
2020. jan. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szóval tudtok ilyen oldalt eselteg ahol szabadon felhasználhatok ilyesmiket esetleg instán kirakhatok reklám célból?
2020. jan. 13. 15:24
 9/10 anonim ***** válasza:
49%
Nyugi, jön majd tabaki, és rendet rak a fejekben a témával kapcsolatban, ahogy azt tőle megszokhattuk.
2020. jan. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 tabaki ***** válasza:
100%

Efféle oldalakat például a "free 3d furniture models" kifejezéssel kereshetsz. A legtöbbje minden ingyenessége mellett ragaszkodik a regisztrációhoz, de úgy tűnik, innét anélkül is tölthetsz le:

[link]

Néhány (általában egyszerűbb) Blender-modell is van közte, importálható meg dögivel.

Egy-két megjegyzés:

A modellek licence saját használatra szól, úgy veszem észre, ez általános. Ha tehát reklám céljára akarod alkalmazni, illendő alaposan átszerkeszteni őket. Ha valami csak .max formátumban létezik, arról jobb, ha lemondasz, tudomásom szerint ingyenes programmal nem tudod Blenderben használható formátumra alakítani; A .c4d-vel valószínűleg ugyanez a helyzet. A 3D Studio Maxra egyébként is megorroltam, amikor egy régebbi munkám során rengeteg olyan egyéb formátumban közzétett, de Maxszal létrehozott modellbe futottam, amelyik tékozló bőségben tartalmazott fölösleges egybefekvő felületeket. Ezt a Max nyilván jól kezeli, de a Blenderben rémes felületeket ad rendereléskor (a DAZ3d-vel nem tudom, mi a helyzet). Némelyiket kitisztogatás helyett egyszerűbbnek találtam nulláról rászerkeszteni a Blenderbe importált modellre. Amúgy a bemutatott kép elkészítése tényleg nem tűnik boszorkányságnak némi modellezési gyakorlat birtokában, de az anyagkezelés, világítás, részecskehasználat némely aprósága miatt annál a néhány napnál én is jóval többre becsülöm a kitanulását és más esetre való alkalmazását az alapszinthez képest – ha nem is egy évre, hogy dafke ne legyen igaza a kekec kollégának.

2020. jan. 14. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!