Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Nincs aktiválva az Excel, és...

Nincs aktiválva az Excel, és a Powerpoint, ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Vásároltam karácsony előtt egy PC-t egy számítógépekkel foglalkozó üzletben. Ebben az üzletben feltelepítettek nekem egy (elvileg eredeti) Windows 10-et, valamint mindenféle egyéb hasznos és haszontalan programokat is. Tegnap kiírta az Excel, hogy a próbaverzióm 3 nap múlva lejár. Ez miért van, hogyha egy hivatalos szervíz tette rá, vagy mi ilyenkor a teendő? Arról nem szóltak, hogy ez csak egy demo, ráadásul a Microsoft dolgok telepítésére a Windowson felül plusz pénzt számoltak fel...
2020. jan. 13. 20:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az Office 365 például előfizetéses modelt használ és egy hónap próbaverzió van, láttam már új hirdetett laptopot, hogy Windows + 3 hónap Office. Ha nem szerzel be hivatalos licenset ingyen mondjuk egy diáktól vagy munkahelyről akkor vagy crackeled vagy ingyenes alternatívát keresel, mint a Google Docs vagy LibraOffice, viszont ha munkára használód az Excelt akkor érdemes lenne a Microsoft termékénél maradni. Emlékeim szerint Hardveraprón van megfizethető Office kulcs.
2020. jan. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Ez úgy lehetséges hogy demó verziót tettek rá. Ha most ide leírom a megoldást,szabálytalan vagyok és figyelmeztetnek. Privátban adjál imél címet, elküldöm.
2020. jan. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 P.O.C. ***** válasza:
100%

A másik lehetséges ok, hogy illegális aktívatorral volt aktiválva, és ezt a szoftvert a vírusirtó törölte vagy mikor az Office frissítéseket töltött le magához, felülírta az aktívator által módosított fájlokat. Így ezért lett megint demo változat.


A Google barátoddal könnyedén kereshetsz "megoldást", de ezt itt a nyomdafesték nem tűri meg.


A másik leehetőség, hogy vásárolsz a neten olcsón kulcsot hozzá. Ez afféle szürke megoldás, tehát talán illegális talán nem. De elvileg az EU -ban szabályos a használt licencek újra értékesítése.

Átlagban 2-3 ezerért hozzá lehet ezekhez jutni, a magyarországi több tízezres bolti árhoz képest kedvező.

A Prohardver -en legtöbbször az alábbi oldat szokták ajánlani. Fizetés után perceken belül küldik a kulcsot e-mail -ben.

[link]

2020. jan. 14. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
35%
Használj OpenOffice-t vagy LibreOffice-t! Nemcsak ingyenesek, de fényévekkel jobbak is, mint a Micro$oft-féle szutyok, és ismerik az utóbbi fájlformátumait is.
2020. jan. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A Hardverapro.hu-n is lehet vásárolni hozzá licenckulcsokat.
2020. jan. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
90%

OpenOffice-t vagy LibreOffice-t is használhatsz és van aki szerint "fényévekkel jobb" csak az a baj hogy nem próbálta.

Ha nem csak saját részre használod hanem akár munkahelyre akár mással együtt aki nem ezeket az utángyártottakat használja sajnos el fogja tolni az egészet az oldalak nem passzolnak újra kell szerkeszteni az egészet de próba szerencse.

2020. jan. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#6 Itthon már vagy 10 éve csak azt használok. A csúszásokra pedig az a megoldás, hogy átkonvertálod PDF-be.
2020. jan. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
6-os vagyok, én nem vitatkozok Veled előző. Sokat próbálkoztam volt hogy egész hétvégi munkámat Szúrtam el az átkonvertálással,(akkor sem lett jó, nyomtatáskor elcsúszott de lehet hogy rosszul csináltam valamit. (Vagy Te??)
2020. jan. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg én csináltam rosszul valamit, azért nem csúszott el nálam soha, sem konvertálásnál, sem nyomtatásnál :)
2020. jan. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 P.O.C. ***** válasza:

#6 -ossal értek egyet. Addig nincs gond, míg Libre Office -al hozod létre az M$ formátumát, és azzal is szerkeszted.

De ha mondjuk a munkahelyen csináltad M$ -el és otthol is dolgozni szeretnél vele Libre Office -al, akkor kezdődik a szopás. Hazahozod, kínszenvedve beállítasz megint mindent rámentessz, és másnap megnyitod a melóhelyenM$ -el, akkor ott lesz szar, kezdheted elölről a finomhangolást. Persze nagy mértékben függ a doksi komplexitásán is.

Egy alap doksi, ami nincs nagyon elállítgatva, nem használtál túl spéci elemet, az lehet normálisan fog megjelenni Libre Office -ban. De ez a ritkább.

Persze nagyon jó program a Libre Office, de csak akkor ha kizárólag azzal dolgozol.

Persze nem biztos hogy a Libre fejlesztőinek hibája ez. Lehet az M$ nem szándékosan adja meg a pontos paramétereket a saját dokumentumai kezeléséhez, nehogy konkurenciát gyártson magának.

2020. jan. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!