Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mik a szükséges dolgok ahhoz...

Mik a szükséges dolgok ahhoz hogy egy számítógépet frissítsünk Windows 7-ről Windows 10-re? Milyen eszközzel mentsük le a számítógépen lévő adatokat úgy, hogy az ne vesszen el?

Figyelt kérdés

A legapróbb adat és információ is érdekel. Ma fogom először csinálni ezt életemben. Nem szeretném elszúrni. Ismerősöm aki majd jön ma megcsinálni ( mert én nem értek ehez ), hoz pendrive-on Windows 10 operációs rendszert, nekem csak egy külső winchestert kell intéznem ( minimum 500 gigásat mert kb 500 giga adatot kell lementeni a gépről ). Utána néztem ennek a külső winchester-nek de pl. fogalmam sincs hogy fog ez a ,,dobozka” kapcsolódni az én gépemhez.

Valamint én úgy tudtam hogy egy win. 10 elég komoly pénzekbe kerül. Érdekesnek találtam hogy haverom csak úgy tud hozn egyet pendrive-on.

Fog ez így sikerülni szerintetek? Kivitelezhető? Vagy mit akarunk rosszul csinálni?

A segítségeteket kérném. A válaszokat előre is köszönöm!



2020. jan. 15. 07:35
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Ajánlott mentegetni, bár én személy szerint nem szoktam. Win10-es pendrive-ot bedugjátok, setup.exe, egy-két kérdés lesz amire értelemszerűen válaszoltok, elkezd dolgozni, kivárjátok amíg végez aztán kész. Nem nagy dolog.
2020. jan. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 CspCsj ***** válasza:
51%

1.

Rendszerkép létrehozásával egy-az-egyben mentheted a rendszert.

[link]

[link]

A külső tárolók általában USB csatlakozón keresztül kapcsolódnak, mint a pendrive.


2.

Maga a Windows 10 telepítő ingyenesen letölthető a Microsoft weboldaláról:

[link]

Persze az aktiváláshoz szükséges termékkulcsot nem adják hozzá, - az vagy már van a géphez, vagy venni kell, vagy tiltott módon kerülitek ki.

2020. jan. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%

Ha a haverod valami mókolt torrentes Windowst akar felrakni, akkor inkább ne engedd.

2-3 ezer forintért lehet venni jogtiszta (akár) retail kulcsot, szerintem ez nem pénz azért hogy legális op rendszered legyen.

Azt pedig a #2 leírta, hogy bárki letöltheti a Windows csomagot ingyen az MS honlapjáról.

2020. jan. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azt mondta torrentről szedi le. Mi a baj vele?
2020. jan. 15. 09:21
 5/10 anonim ***** válasza:
60%

Legális win7 ma is frissíthető / cserélhető win10-re ha megvan a régi aktiváló kód a matricán a gép oldalán.

[link]


Adatok mentése: simán filekezelőben átmásolod a doksikat képeket usb hdd-re...

2020. jan. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%

1. Win10 letölthető és telepíthető, de ahhoz, hogy legális legyen, VENNED kell egy licencet, anélkül kalózverzió


2. Miért nincs több partícióra osztva a HDD? Akkor nem kellene mind az 500GB-ot lementeni, mert az adat partíciót egyszerűen nem formázod


3. Amit #2 ír, az a jelenlegi rendszeredről csinál biztonsági másolatot, de nem arra való, hogy Win7-ről Win10-re költöztesd az adataidat.


4. Az adatok költöztetéséhez ajánlom a TransWiz programot: [link]

Ez az összes profilban lévő adatot lementi, majd vissza tudja állítani: megmarad a háttérképed, a doksik, a böngésző előzmények, minden. Csak arra kell figyelni, hogy előbb a programokat telepítsd és csak utána állítsd vissza az adatokat.


5. Muszáj neked Windows? Mire használod a géped? Ha böngészés, Facebook, filmnézés, akkor inkább telepíts egy mai Linuxot. Az ingyenes és sokkal jobb, mint a Win10

2020. jan. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hogy kell a HDD-t több particióra vagy mire osztani?
2020. jan. 15. 11:03
 8/10 Shaddark ***** válasza:
54%

"Azt mondta torrentről szedi le. Mi a baj vele?"

Csak ilyen apróságok hogy 956325 kms-hez értő hacker is használni fogja a géped, ha akarnak bányásznak vele, ha úgy tartja kedvük hackerkedni fog a géped.


Nem tudom miért gondolja mindenki hogy csupa szívjóságból tartják fent a havi sokezer euróba kerülő kms szerver hálózatot vadidegenek...


Eu-ban pár ezer forint egy használt win10, mint feljebb is írták. Tetesd fel vele a hivatalos tiszta verziót és ha vettél egyet aktiváld.

2020. jan. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Shaddark ***** válasza:
54%

"2. Miért nincs több partícióra osztva a HDD? Akkor nem kellene mind az 500GB-ot lementeni, mert az adat partíciót egyszerűen nem formázod"


Szerintem meg alapból elég lenne egy update win7->win10, én úgy váltottam vagy 50 gépen 2016-ban és mindegyik megy kifogástalanul azóta is. Az otthoni sajáton is és pont ugyanúgy megy mintha tisztán telepítettem volna.

Ha tele van a géped már mindenféle szeméttel akkor nyilván a tiszta telepítés a jobb megoldás, de ha nincs vele gond felesleges menteni majd visszatenni, a win7 frissíthető win10-re.


" telepíts egy mai Linuxot. Az ingyenes és sokkal jobb, mint a Win10"

Ez azért eléggé szubjektív vélemény, én nem merném se így se fordítva kijelenteni...

Neked igen, másnak meg nem.

2020. jan. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
25%
A legfontosabb az elmebaj, mert Windows 10-et csak azzal lehet használni annak, akinek amúgy nem muszáj.
2020. jan. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!