Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Lehet vírusos a gépem?

Lehet vírusos a gépem?

Figyelt kérdés

A mai nap telepítettem a qTorrent Web-et, az eredeti oldalról ( [link] ezzel együtt sikeresen lejött három másik program is, amiket a Vezérlőpultból töröltem. (Valami WEB Adaware, Opera, facebook) 360 Security-vel még futtattam egy gyors vizsgálatot, nem talált semmi rá vonatkozó problémát. Lehet ebből valami problémám, és van még valami tennivaló, vagy maradhatok nyugodt?


Válaszokat előre is köszi, és bocsánat a kicsit tudatlan kérdésemért, csak szeretnék biztosra menni.



2020. jan. 19. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ha attól félek, hogy vírusos lett a gépem akkor csinálok egy vizsgálatot a Malwarebytesal és ha az nem talál semmit akkor szerintem minden ok.
2020. jan. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt próbáltam pár napja feltenni, valamiért mindig hibát írt ki. Megpróbálom, most hátha sikerül, és csinálok vele egy vizsgálatot. Köszi! (és persze megy a zöld kéz)
2020. jan. 19. 16:03
 3/6 anonim ***** válasza:

Használj inkább qbittorent-et utorrent helyett [link]

Semmivel sem bonyolultabb a használata, viszont sokkal biztonságosabb és ami a legfontosabb, hogy reklámmentes!


A malwarebytes-t én se tudom hetek óta feltelepíteni, így kénytelen voltam egy torrentes régebbi változatot leszedni.

Telepítés után hibát ír, nem lehet elindítani. A torrentes változat crack nélkül free módba meg érdekes módon elindul..

2020. jan. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem vírusos a géped, csak "next next install finish"-szerűen telepítetted a programot. Ilyet nem ajánlatos csinálni, mert megannyi program már a telepítési folyamatot is tele pakolja hirdetésekkel, ajánlatokkal, amiknél nyilván alapértelmezetten az ajánlat elfogadása van kijelölve... Az történt, hogy nem olvastad el mit ír a telepítő és az összes ilyen ajánlatnál a továbbra nyomtál, azaz elfogadtad és telepítetted ezeket a programokat. Minden a te döntésed volt végülis.
2020. jan. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#3 Köszi, már más is javasolta a qbittorrentet, letöltöm inkább azt, a reklámmentesség meg sokkal szimpatikusabb. Csak linux disztrók .iso fájljait szoktam letölteni torrenttel. A Malwarebytes telepítésnél meg akkor nem az én gépemmel van baj, azt gondoltam már, hogy én rontottam el valamit. :D


#4 Nem is tudtam, hogy létezik ilyen telepítési mód is, legalább ma is tanultam valamit. Máskor majd ellenőrzöm telepítés előtt. Neked is köszönöm a választ!


(Valamint azt is köszi mindenkinek, hogy nem kioktató stílusban írtatok, ez kicsit ritka eset számomra. :D)

2020. jan. 20. 16:44
 6/6 anonim ***** válasza:

Ne telepítés előtt ellenőrizd, hanem telepítés közben kicsit figyelmesebben kattintgass, ugyanis a telepítés közben egy-egy szakasz a hirdetés/ajánlat maga és ha nem figyelsz oda, mint mondtam az ész nélküli továbbra klikkeléssel el is fogadod és telepíted.

[link] - konkrét példa pont az Utorrent telepítőjében ez. Itt van az említett Adware web companion. Oda is van írva, hogy "Optional Offer", azaz opcionális ajánlat. Bal alsó sarokban meg is találod a "Decline" gombot, azaz magyarul "Elutasítás" gombot. Egy telepítő több ilyet is tartalmazhat, ezért kell figyelmesen végig bogarászni mindent. Ha nem is olvasol szerződés feltételeket, de legalább azt nézd meg mit ír kiemelve nagy betűvel.

2020. jan. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!