Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Samsung Tab S3-hoz milyen...

Samsung Tab S3-hoz milyen programot tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
Összekötöm a pc-vel és egyszerüen nem látja mi van a tableten. Van olyan program, vagy trükk amivel tudnám pc-n keresztül ha összekötöm őket, kezelni, letölteni, feltölteni rá dolgokat?
2020. jan. 22. 07:04
 1/2 CspCsj ***** válasza:

PC-ről szeretnéd a Tab tartalmát látni, vagy a Tab-ról a PC mappáit?


1.

Ha PC előtt ülsz, és a Tab melletted van (USB csatlakozás), akkor a PC-re elvileg nem kell program, legfeljebb csak az USB-kapcsolat módját kell fájlátvitelre állítani a Tab-on (ha kapcsolódáskor nem látod, akkor a Tab képernyőjének felső értesítő csíkján keresgélj) - utána látható lesz a Tab tartalma a Fájlkezelőkben.


2.

Ha a Tab van a kezedben, és a PC a szomszéd szobában van (router-en keresztüli LAN/wifi kapcsolat), akkor macerás az beállítás, de később csak pár koppintás kell.

a,

Először a PC-n meg kell osztani azokat a mappákat, amikből szeretnél átmásolni/elérni fájlokat. (nálam 3-4 mappa van megosztva, és nem tartott tovább a fájlmegosztás bekapcsolása 1-2 percnél, persze teljes meghajtót is megoszthatsz, de a rendszermeghajtót nem ajánlom)

Megosztásnál olvasási, illetve olvasási-írási jogot is beállíthatsz. (a Tab-ra másoláshoz vagy megnyitáshoz elég az olvasási jog, de ha a Tab-ról is szeretnél a PC-re másolni fájlokat a megosztott mappába/meghajtóra, akkor írási jog is kell)

[link]

b,

A megosztott tartalmak eléréséhez egy felhasználó és a jelszava szükséges, - hozz létre például egy külön felhasználót, vagy ki is kapcsolhatod a jelszókérést.

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=tCKI8ITUur0

c,

Végül kell egy applikáció, ami eléri a hálózaton keresztül a PC-t.

[link]

Személy szerint az ES File Explorer egy régebbi változatát használom, mivel tavaly törölték az Áruházból. (talán kéretlen és megtévesztő reklámozásért?)


3.

Ha egy PC előtt ülsz, és a Tab másik szobában van (router-en keresztüli LAN/wifi kapcsolat), akkor a Tab-on futnia kell egy szimpla FTP szervernek, - a PC-ről meg FTP kapcsolatot indítasz. (pl. TotalCommander-ben Ctrl+F)

[link]

Régebben párszor használtam(már nem tudom melyik FTP programmal), de el lehet vele tökölni.

Néha megszakadhat a kapcsolat és az FTP szerver programját is időnként újra kell indítani.

Az előző kettő módszert ajánlom inkább.

2020. jan. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, közben már megoldottam. A tab tartalmát akartam a pc-re tenni. Végül úgy sikerült, hogy a tabon felugrik egy ablak, hogy engedélyezem e, hogy látható legyen pc-n a tab tartalma.
2020. febr. 2. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!