Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért "bújik el" a VLC?

Miért "bújik el" a VLC?

Figyelt kérdés
Debian-Slackware keverék rendszer, Openbox ablakkezelővel. Néha(értsd: kb. 60%) amikor elindítom a VLC médialejátszót, az ablak felső szegélye a képernyőn kívülre kerül, és csak a menüsor látszik. Ilyenkor lejjebbhozni is csak úgy lehet, ha az ablak alsó sarkán jobbklikkelek, majd az áthelyezést választom. Mit lehetne tenni, hogy normálisan jelenjen meg? Még az sem lehet hogy megjegyzi a legutóbbi állapotot, mert teljesen random alkalmakkor csinálja ezt.

2020. jan. 23. 18:36
 1/6 anonim ***** válasza:

"Debian-Slackware keverék rendszer"

Ez konkrét disztró? Vagy saját fejlesztés?

2020. jan. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Inkább úgy mondanám, hogy "összetákolt" rendszer. Telepítéskor a Debian Stretch telepítőjét futtattam le, de az Alaprendszer Telepítése után leállítottam a gépet, majd egy Arch Live CD-vel végeztem el a további teendőket. A kernelt lecseréltem a Slackware-ból valóra, mert úgy emlékszem, valami kompatibilitási probléma volt. Aztán az APT sources.list fájljában átállítottam Stretch-ről Sid-re, mert kellettek az új verziók.

Szóval... :)

2020. jan. 24. 12:42
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Így látatlanban csak tapasztalatból lehetne válaszolni, de nem hiszem, hogy sokaknak lenne tapasztalata ilyen rendszerrel.


Ez hátha segít:

"VLC starting unmaximized window off top edge of screen"

[link]

2020. jan. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Tom Benko ***** válasza:
34%
Alt+jobbklikk húzhatod az ablakot.
2020. jan. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4-es: Igen, de sajnos nem ez volt a kérdés...
2020. febr. 1. 13:06
 6/6 Tom Benko ***** válasza:
51%
Viszont megoldás a problémára. Mármint a mozgatásra.
2020. febr. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!