Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hol lehet Windows 10-ben a...

Hol lehet Windows 10-ben a memóriakezelés beállítását megtalálni, mert nem ismeri fel az összes memóriát (mit kell átállítani)?

Figyelt kérdés

16 GB RAM-ból csak 11,9-et tud használni azt írja ki.

Csak megoldásra irányuló válaszokat kérnék!!!


2020. jan. 28. 14:28
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
A Windows 10 teszi félre a többi 4 GB memóriát, ezt ki is írja!!!
2020. jan. 28. 14:28
 2/14 anonim ***** válasza:

Kezdjük az elején.

Mik a hardverek a gépedben?

2020. jan. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Privátot írtam!
2020. jan. 28. 14:46
 4/14 anonim ***** válasza:

Erre így vakon rávágnám, hogy IGP-s konfigról van szó és az lapátol fel ennyi RAM-ot magának, hogy legyen VRAM-ja. Bár érdekes, hogy 4GB-ot bekajált, ez kicsit indokolatlanul soknak tűnik. Nem vagyok nagy IGP-s, 1x volt csak vele dolgom, de akkor is élből leszabályoztam BIOS-ban, hogy nekem pontosan mennyit vigyen el RAM-ból.

Persze ezek csak találgatások. Infó nélkül tényleg nehéz bármi konkrétabbat is írni.

2020. jan. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Kössz szépen mindenkitől!
2020. jan. 28. 15:31
 6/14 anonim ***** válasza:
Ezt a privátozást én sem értem. Az lenne az ésszerű, ha ide írnának a "közösbe". Több ember olvassa, több válasz érkezik, esélyesebb a megoldás.
2020. jan. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A lényeget szerintem leírtam. A hardverekkel nincsen baj tudtommal. A ram beállítása érdekel Windows 10 alatt.
2020. jan. 28. 16:01
 8/14 anonim ***** válasza:

Na szóval.

Proci: FX-9590

Videókártya: GTX 980

RAM: 4x4GB DDR3 1866MHz

1db 240GB-os SATA3 SSD

Ennyi nehéz lett volna? Csak így summázva leírva, így máris érkezett volna egy lehetséges válasz, miszerint lehet, hogy valami nem stimmel valamelyik RAM modullal. Hisz stimmelne, pont 4GB hiányzik, amekkora egy-egy modul. Bár akkor meg kérdéses, hogy miért látja mégiscsak a teljes RAM mennyiséget. Megérne egy memtest-kört estére, hátha kiderül, hogy hibás-e valamelyik modul vagy sem.

Másik megoldás: minden rendben van, csak félreértelmezed az információt, amit láttál. Hol nézted meg, hogy ennyi memóriát félretesz a Windows? Feladatkezelőben? Küldesz róla egy képernyőképet? Jobb lenne. [link] - nálam pl. így néz ki. 16GB RAM-om van, ebből 12.1GB áll rendelkezésre, 3.5GB van használatban. Logikus, hisz ha a rendelkezésre álló és a használatban levő mennyiséget összeadod, akkor kijön kb. a 16GB. Ha nálad is így van, akkor minden rendben.

2020. jan. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Erőforráskezelőben ezt mutatja: [link]
2020. jan. 28. 16:30
 10/14 A kérdező kommentje:
Ezt pedig a feladatkezelőben: [link]
2020. jan. 28. 16:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!