Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » 8gb ram-nál mennyi ramdisk-et...

8gb ram-nál mennyi ramdisk-et érdemes megadni, illetve mit érdemes rá pakolni a még gyorsabb rendszer futásért?

Figyelt kérdés

Laptopom van, i5 5300u procival, így sem lassú, de mondom ram disk-kel lehetne még gyorsítani, a 8gb ram úgysincs soha kihasználva, netezés, programozás, filmnézés mellett. Játszani meg régebbiekkel szoktam max, oda is elég lenne a 4.

Szóval ilyen konfigurációval egy 2gb ramdisk jó lenne? Illetve mit érdemes rá pakolni? A böngészők cache mentési helyét azt tudom, és azon kívül? A windows temp mappáját, ezeket pedig érdemes menteni?


2020. febr. 2. 10:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Inkább vegyél egy SSD-t és nem kell se ramdisk se cache átirányítás.
2020. febr. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem értelmetlen és idejétmúlt ez a megoldás amit irsz, amugy nekem pl. a gta v online 16gb ramon használ 4-5gb-ot magának maxon, 8gb-on meg kb 2-3at maximum.

Tehát attól hogy nem akasztja ki nem jelenti azt hogy nem használja meg swappelgeti, annyit használ amennyit tud, optimalizálgatja magának hogy jusson is maradjon is, persze egy intervallumon belül.

2020. febr. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!