Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az tényleg érv a Linux mellett...

Az tényleg érv a Linux mellett, hogy ingyenes?

Figyelt kérdés
Átlag 20 ezer Ft egy Windows, de van 1.800 Ft-ért (!) is. Egyes emberek többet kidobnak cigire, italra naponta. Most akkor ez miért számít, ha amúgy egy sokkal jobb rendszert kaphatnak, amin minden megy stb.? Az a másik része, hogy 200 ezres maga a gép, de sokan sajnálják a Windowst megvenni rá...

2020. febr. 16. 18:47
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
85%

Átlag ember boltban vesz szinte mindent, ott pedig nagyon nem 1.800, meg 20.000 Ft egy rendszer. Előbbi ráadásul vagy jó vagy nem, ezen felül pedig sokan tartózkodnak az online fizetéstől, ami az ilyen helyeken viszont elvárás. Ez mondjuk változni fog az idősebbek kihullásával, de ez még odébb van.


A sokkal jobb rendszert meg fejtsd ki kérlek. Arch Linuxon csinálok mindent (netezés, nyomtatás, megosztás, játékok, dokumentumok szerkesztése...), és minddel boldogul szépen, mellé viszont nem jelent mindent a fejlesztő cég felé, és nem borul meg 6 havonta, mert épp nem lett jó a frissítés. És nem, nem a Linuxot akarom ezzel védeni, csak gondoltam megmutatom, hogy mindenkinek más a legjobb rendszer. Nekem például többet ér a Linux szabadsága, mint a Windows elterjedtsége.


A cigis, piás dolgot pedig nem értem. Nem a Te zsebed, szóval ne turkálj benne. Mindenki arra költ amire jónak látja, legfeljebb ha panaszkodik, hogy már megint kiírta a Windows hogy nem eredeti, akkor meg lehet mondani, hogy xy összegért lehet venni. Ha nem tetszik az illetőnek, akkor meg magára vessen, nem kell vele foglalkozni.

2020. febr. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 P.O.C. ***** válasza:
55%
Magyarországon nem szokás Windowst venni, azt lopni szokás. És a felhasználók több mint háromnegyede így van ezzel. Tehát a gyakorlatban nevezheted mind a két rendszert "ingyenesnek".
2020. febr. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
55%

Egyszerűen teljesen más a két rendszer, de olyan szinten hogy felesleges összevetni a kettőt.

Nyilván össze lehet hogy a Linux alapú rendszerek ingyenesek, de cáfolható mint írtad mivel egész olcsók a Win licencek, másrészt van Linux disztrók közül is fizetős változat.

Az hogy jobb-e, felhasználási terület válogatja, de pl. egy Debian Stable-nál nem igen van stabilabb operációs rendszer(talán Redhat,CentOS), míg ha desktop OS kell mindent összevetve a Win 10 etalon mivel OS szinten jóval több szoftver rendelkezésre áll.(még egy egyszerű Office-t sem sikerül 100%-ig kiváltani és hol vannak a specifikusabb szoftverek)

Észszerű keretek között megvan mindkettőnek a maga felhasználási területe, előnyeivel együtt.(most lehetne mondani hogy Linux disztrók többségében van központi frissítés ami adott számítógépen minden egyes szoftvert frissít, Windows esetén előny az hogy antik hardverek esetén is találni rá valamiféle megoldást stb.)

2020. febr. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Naja, ez ís egy nézőpont...
2020. febr. 16. 19:07
 5/36 anonim ***** válasza:
98%

Ez az érv elég régi, voltak változások az elmúlt évtizedekben.

Ha van egy géped amin semmi spécit nem csinálsz évekig akkor valóban nem érvágás egy használt kulcsot venni itt euban, de sokan elvből nem fizetnek szoftverért.

Viszont ha csak egy kicsit is spécibb dolgokat csinálsz akkor sokszor jobban járhatsz egy arra kihegyezett linux disztróval, ami amúgy lehet nem ingyenes.

2020. febr. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
1: Ez nem zsebben turkálás, hanem az árak összehasonlítása miatt írtam.
2020. febr. 16. 19:14
 7/36 anonim ***** válasza:
98%
#6 nem érted hogy miről beszél. Teljesen korrekt érv hogy valaki nem akar x összeget kiadni y dologra - se neked se nekem semmi közöm hozzá, rá tartozik, az ő pénze. Ha neki ér ennyit a cigi, a pia, az akármi, de az oprendszer nem, az kizárólag az ő dolga.
2020. febr. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%
Az utóbbi időkben valóban nagyon olcsón lehet beszerezni Windows licencet, bár ezek az 1500-2000ft-os kulcsok nem igazán legálisak. De éveken keresztül csak hivatalos disztribútortól lehetett beszerezni Windowst, aranyáron.
2020. febr. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
Én sem igazán értem, miért ennyire olcsó, de örüljünk neki. Így már az ára sem lehet ok a lopásra...
2020. febr. 16. 19:55
 10/36 anonim ***** válasza:
72%
A Linux annyit ér, amennyibe a Windows kerül, a Windows pedig annyit, amennyibe a Linux kerül. Ez már érv.
2020. febr. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!