Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A következő linux disztribúció...

A következő linux disztribúcióknak mi értelme van?

Figyelt kérdés

Solus: Ugyanaz, mint az Ubuntu budgie, csak kevesebb package és meg kell hozzá tanulni még egy újabb pkg managert, ami semmivel se jobb a többinél.


Mint: Ugyanaz, mint az Ubuntu, csak régebbi minden.


Manjaro: Egy tapasztalt felhasználónak ugyanaz, mint az Arch, csak feleslegesen túl van bonyolítva. Egy kezdőnek ugyanaz, mint az Ubuntu, csak nehezebb használni.


Kde neon: Ugyanaz, mint a Kubuntu(valahogy be tudtam ott is állítani, hogy a legújabb kde -t töltse le hivatalos kubuntu fejlesztői forrásból), csak a csomagkezelés bonyolultabb.


Slackware: Nehezebb használni, mint az Arch -ot és nincs rá kb semmi.


Mageia: Ugyanaz, mint az Ubuntu, csak kevesebb package van rá.


Fedora: Ugyanaz mint az Ubuntu, csak kevesebb package van rá és meg kell tanulni feleslegesen egy új pkgmanager használatát is.



2020. febr. 20. 19:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
63%
Elmondom mi ertelme: sok unatkozo ember nem tud mit kezdeni a szabadidejevel.
2020. febr. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%
Ennyi fajta még pörköltből is van, és mi értelme? Ja??
2020. febr. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Csak alapjaiban ugyanazok, de konfigurációban, telepített alapszoftverekben vannak eltérések. Az pl. sokat elmond, hogy szerinted a Fedora ugyanaz, mint az Ubuntu, holott majdhogynem a két végletről beszélünk minden tekintetben.


Hogy miért van ennyi disztribúció? Hát mert erről szól a szabad szoftver! Ha valami nem tetszik neked, akkor bünti nélkül létrehozhatsz egy másik variánst, aztán majd az idő eldönti, hogy beállnak-e mögéd vagy elbuksz vele.

2020. febr. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
82%
Ezek mind eltérnek egymástól, nem csak csomagkezelőben, hanem sok minden másban is. A felépítéstől a kiadási ciklusig mindenben. Pont az a lényege az egésznek. Mindenki olyat használ ami neki a legkényelmesebb, leghatékonyabb. Windowson szocializálódott emberkéknek ez biztos furcsa, mert ott csak az van amit elég tolnak, ha tetszik ha nem azt kell használni. Na itt ilyen nincs. A dilettánsoknak ott az Ubuntu, aki meg ért hozzá az meg megtalálja a neki valót. Vagy csinál magának egyet.
2020. febr. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Linux Mint pl. egy kezdő linux felhasználó számára sokkal jobb, mind az Ubuntu, és lehet hogy nem fog egyből visszafutni Windowsra.

Manjaro-nál is hasonló a helyzet, csak az a valamennyivel haladóbb linux felhasználókat célozza meg. Így ki lehet próbálni és használni az Arch-ot és legújabb csomagokat, anélkül, hogy egyből a mélyvízbe ugorva terminálban kelljen telepíteni.

Nyilván sok disztrónak nincs értelme, de attól még nagyon sok hasznos disztribúció van. Azt használod, ami neked tetszik, a többi miatt nem kell hogy fájjon a fejed.

2020. febr. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
73%

Egy kezdőnek nagyon fontos az első benyomás. Nem mindegy, hogy Ubit vagy Mintent lát először, nem mindegy, hogy melyiken mit kell állítani ahhoz, hogy olyan legyen, amilyennek szeretné...


A Manjaroban pont az a jó, hogy egyszerűbb a telepítése, mint egy Archnak. Ez egy kezdőnek egyáltalán nem utolsó szempont, de egy haladó sem feltétlenül akarja végigküzdeni az Arch telepítési prodecúráját.


A Neon hivatalos KDE disztró, annyi előnye van, hogy a KDE fejlesztők tartják karban, így valamelyest összecsiszoltabbak a KDE komponensei, mint a Kubuntunak.


Slackware korlátozott felhasználású, régebbi szervergépre kiváló (pl. ha csak egy mailszervert akarsz).


Fedora vs Ubuntu: az Ubi átlaguser-seggkinyalós disztró, a Fedora pedig egy komoly céges háttérrel rendelkező cucc. Otthoni használatra inkább Ubi, céghez inkább Fedora.

2020. febr. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Az Ubuntun menő gnome -os felület van a minten meg elavult windows -os, de ha valakinek az elavult tetszik, Ubuntuból is ott van a Kubuntu
2020. febr. 21. 07:50
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán lehet olyannal vitatkozni, aki saját maga ki sem próbálta még a disztribeket... Elég bebootolni a Mintet és egyből látni, hogy köze nincs a Windowshoz felületileg.
2020. febr. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Amikor 2 éve bootoltam, a windowsra hasonlított a felülete, szemben a mostani gnome -al
2020. febr. 21. 17:26
 10/22 A kérdező kommentje:
Annyi valóban igaz, hogy fedórát csak egyszer használtam nagyon rövid ideig
2020. febr. 21. 17:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!