Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A chatalkalmazások fejlesztői...

A chatalkalmazások fejlesztői miből kapnak pénzt?

Figyelt kérdés

Tehát megcsinálnak egy ilyen csvegőappot, teszem azt Viber, majd ingyenesen letölthetővé teszik bizonyos felületeken.

De hogyan gazdagodhatnak meg abból, ha én az általuk készített applikációt használom?

Ki ad nekik pénzt és hogy?



2020. márc. 18. 22:52
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Eleve okos, gazdag zsidók (igen, az alapítók, Talmon Marco és Igor Magazinnik azok, nem most jöttek le a falvédőről) alapították.

2. Vannak egyéni befektetőik - "barátok és család" ( [link] )

3. Vannak fizetős szolgáltatásaik: Viber Out és a "sticker store"

4. Majd jön a japán Rakuten médiavállalat (akik sok mindennel foglalkoznak, így van pénzük) és felvásárolja őket ( [link] ).

5. De egyébként ilyen alkalmazásoknál szóba jöhetnek a kockázati tőkebefektetők, areklámok, illetve a felhasználók és azok adatai (lásd: Facebook, Google).

2020. márc. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezt ne így képzeld el..

Van egy szoftverfejlesztő MULTI, ahová nap mint nap bejár dolgozni vagy 500 fejlesztő, havi fizetésért.

Kapnak egy megbízást egy ingyenes chatrendszer kifejlesztésére egy másik multitól aki mással foglalkozik. például statisztikai elemzéssel, gazdasági előrejelzéssel vagy nemzetbiztonsági védelemmel, vagy bármi mással ami népességi statisztikai adatfeldolgozáson is alapszik.


A fejlesztési munkát kiadják egy legalább 80 fős fejlesztőcsapatnak, amin a fejlesztők egyszerre dolgoznak egy ko-operatív fejlesztőrendszerben ami szerver kliens alapú, és valós időben hangolja, össze, és menti a fejlesztési munkát olyan módon, hogy az egyes modulokat fejlesztő dolgozók egymás munkáit is össze tudják kapcsolni, de abba belekontárkodni, vagy kárt tenni nem tudnak. (a szerver dönti el és engedélyezi a folyamatokat, kéréseket) Így halad előre a fejlesztési projekt a projektvezető írányításával, ellenőrzésével, majd készül el a béta verzió, és a tesztelések.


A vibernek egyébként van elhelyezett reklámbannere is, továbbá fizetős szolgáltatása, úgyhogy ezek igénybevétele esetén is pénzt keres, plusz nyilván elemzik a rajta zajló kommunikációt amit persze harmadik félnek nem adnak ki hacsak nem hatóság (dehogynem, kiadják)...

2020. márc. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!