Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a különbség az OEM és...

Mi a különbség az OEM és kereskedelmi Windows 10 licenc között?

Figyelt kérdés

Miért van az hogy az OEM van, hogy 50.000 forinttal olcsóbb mint a kereskedelmi?

Egyáltalán megéri kereskedelmit venni?

A neten rákerestem, de nem teljesen világos. Az OEM csak egyszeri telepítésre használható, tehát Windows újratelepítés után már nem használhatom az ehhez kapott kulcsot?

Vagy használhatom, kivéve ha hardveri módosítás történik? Ezt azonban, hogy is kell értelmezni? ha pl. veszek bele plussz ramot, merevlemezt, és újratelepítem a Windowst akkor már nem tudom aktiválni az OEM-es kulccsal?

Válaszaitokat előre köszönöm!



2020. márc. 26. 16:15
 1/9 anonim ***** válasza:
igen, egy fix hardveres gépre telepíthető :)
2020. márc. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Röviden és tömören: ha jelentős mértékben módosuk a hardverkonfiguráció, onnantól nem érvényes az OEM licenc. Pl. alaplapcsere esetén már nagy valószínűséggel elvész az OEM licenc.
2020. márc. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

A következő kérdésem az árra vonatkozik.

Miért van az hogy valamelyik üzletben a Windows 10 Pro 10.000 ft a másikban pedig 55.000 ft, és a leírásban minden megegyezik, és mindkettő OEM. Ez hatalmas árkülönbség, mi a különbség a kettő között. Vagy talán van valami átverés benne?

2020. márc. 26. 16:27
 4/9 A kérdező kommentje:
Tehát memória és merevlemez bővítéskor nem vész el a licenc?
2020. márc. 26. 16:28
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyik dobozos, másikban pedig csak a kódot adják valószínűleg, olyan kódot értékesítenek, amit például cégeknek adtak ki de nem használták fel és ezért eladják. Szerintem magánszemélynek olcsóbbik megéri.
2020. márc. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
OEM verzió a géphez kötődik, retail verzió a tulajdonoshoz.
2020. márc. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként 2 ezer Ft körül már lehet digitális licencet venni, nézz körül megbízható boltoknál, emag például vagy hasonlók, itt is szoktak ajánlani.
2020. márc. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ez tartalmazza a telepítőt is vagy csak kódot?
2020. márc. 26. 19:37
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy kódot kapsz, a telepítőt pedig létrehozhatod könnyen, van rá letölthető hivatalos eszköz (Microsoft Media Creation Tool).
2020. ápr. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!