Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10: Interneten kereszt...

Windows 10: Interneten keresztüli fájlmegosztás Windows-gépek közt biztonságosan hogyan? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szeretném, ha egy felhasználó, aki nem ért a géphez, Windows 10 beépített funkcióin keresztül könnyen, gyorsan elérhessen egy interneten keresztüli fájlmegosztási pontot, amire csatlakozva fájlokat tölthetne le-fel. Ez tulajdonképpen csak két felhasználó közt történő csere-bere lenne. Olyanra (vagy hasonlóra) gondolok, mint a Samba, csak Internet-en keresztül. Samba-val mindig is voltak biztonsági problémák, úgy tudom.

Ami a megosztást tudná kezelni, tehát amin a kiszolgáló futna és felhasználó kéréseit fogadná: egy Raspberry Pi Raspbian-nel, amelyre egy HDD csatlakozik.

Jó lenne ha a kapcsolat titkkosított lenne a biztonság érdekében.

Milyen jó és biztos módszer van ennek megvalósítására? Illetve módszerek?



2020. márc. 27. 19:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük ott, hogy van-e fix IP-je vagy dinamikus DNS neve a szervernek?


Első megoldás ugye az SMB/CIFS (nem a Samba, a Samba az maga az implementáció, a protokoll az SMB). Ennek a 3-as verziójában már van titkosítás, bár valóban nem túl ajánlatos netre kiengedni még így sem.


Második megoldás, az FTP. Ez alapvetően ugyancsak nem titkosított, de legalább beépítve kezeli a Windows.


Harmadik módszer az NFS. Windows 7-től felfelé van NFSv2, NFSv2 kliens, csak telepíteni kell a szolgáltatást. Legjobb tudomáson szerint csak v4-től van titkosítás.


És ezzel nagyjából kifújt a Windowson gyárilag használható megoldások listája.


Ha nem túl megterhelő a kliensre feltenni és bekonfigurálni egy Winscp-t, akkor csinálj egy SFTP vagy FTPS szervert.

2020. márc. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Az IP-címes dolog lesz az első kérdés, azt sejtettem. :-) azért nem tértem rá ki külön, mert régen is volt megoldás erre Dyndns segítségével és bízom benne hogy most is lenne valami free megoldás. :-)

2020. márc. 28. 08:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Én az ipdns.hu-t használom.

A volt munkahelyemen és a testvércégénél is ezt használtam, és mióta eljöttem onnan (kb. 1 éve), szerintem senki nem nyúlt hozzá, és azóta is működik.

Idehaza is ezt használom, bár a routerem hivatalosan nem támogatja, attól függetlenül vagy 2 éve beállítottam, azóta rá se néztem, hibátlanul működik.

2020. márc. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyik oldalon mindenképp érteni kell hozzá. (Portforvardok beállítása, progi telepítés beállítás)


Http File Server: [link]


Vagy FTPS szerver telepítés..

2020. márc. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!