Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Gépen hogyan lehet adminisztác...

Gépen hogyan lehet adminisztációs jelszót (win10-ről) leszedni?

Figyelt kérdés

A gépem tönkre ment majd nevelőapám újra rakta,

de az én saját gépemen csinált magának egy rendszergazdai fiókot nekem meg csinált egy olvasót és most se letölteni se telepíteni nem tudok

mindezek felett a suli miatt a beadandómat sem tudom megcsinálni

az eddigi beadandóimat amit tudtam azt így is jegyzet tömben csináltam meg....

(Se pendrivom se telepítő cd-m nincs)


2020. márc. 29. 21:02
 1/2 Mr. V. ***** válasza:

Pedig ilyen eszközök, amik resetleni tudják a felhasználói fiókok jelszavait bootCD-ken vannak, mivel offline rendszerre van hozzá szükség. Működő rendszernél ezek a fájlok zároltak.


Tehát be kell szerezned egy BootCD-t, ami tud ilyesmit (Hirens BootCD, mely 7-ig tuti működött, későbbinél nem próbáltam), azon elindítani a rendszert és Delete Windows Account Passwords résznél kiválasztani a win megfelelő könyvtárát és elvégzi a műveletet.


Élő rendszer alatt futó hasonló programmal nem találkoztam. Viszont ha nem a rendszer fut, akkor ugye ha van benne CD, USB, akkor tudsz arról indítani és el tudod végezni a módosításokat.


Fontos, hogy mivel törli a korábbi összes jelszót, aki korábban rendszergazda volt, fel fog neki tűnni, hogy a jelszava nem jó!

2020. márc. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 CspCsj ***** válasza:

1.

Ha nincs nagyon friss rendszered, akkor működik DVD vagy pendrive telepítő nélkül is.

https://www.youtube.com/watch?v=YBFAzK9mgNI

Ha nem tudsz angolul, akkor próbáld a kinézet alapján követni a lépéseket.

(az elején kétszer meg kell szakítani a Windows betöltődését a kikapcsoló- vagy reset gombbal, hogy elinduljon az indítási javítás folyamata, ezt elvileg ki lehet kerülni, ha a bejelentkező képernyőn az Újraindítás választása közben nyomva tartod a Shift billentyűt)


2.

Ha a Rendszerkép helyreállításnál jelszót kér, akkor már felkerült az a rendszerfrissítés, ami miatt telepítő DVD vagy pendrive kell.

(Windows 7 vagy Windows 8 is jó, sőt Linux telepítő is jó)

14:30-as időponttól nézd: https://www.youtube.com/watch?v=DqMZGyCXH44


3.

Ha sikerült valamelyik módon a parancssort elindítani, akkor a jelszóváltoztatási parancs helyett akár új rendszergazdai fiókot is létrehozhatsz, a régi felhasználódat meg törlöd - miután átmentettél minden fontos adatot, így apád felhasználója érintetlen marad.

Új fiók létrehozása: (értelemszerűen a nevet és a jelszót cseréld le egy neked tetszőre)

net user ÚjFelhasználóNevem ÚjJelszavam /add

Hozzáadás Rendszergazdai csoporthoz:

net localgroup Rendszergazdák ÚjFelhasználóNevem /add

2020. márc. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!