Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » 1. Hogy lehet az Office.com...

1. Hogy lehet az Office.com oldalról a OneDrive-ra lementett Power Pointot elküldeni valakinek e-mail-ben? 2. Ha Excelben ad a tanár táblázatot, de nem tudom megcsinálni, mert fizetős az Excel, akkor azért kaphatok valamit?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 1. 16:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Onedrive mappából betallózod az e-mailbe. Ha nem a saját helyi mappádba szinkronizál, akkor letöltöd a gépedre és onnan csatolod.

Nem kötelező Excelt használnod, a LibreOffice ingyenes. Ugyanazok a funkciók vannak benne, ha esetleg nem ugyanúgy hívja a függvényeit, akkor annak az elnevezéseit és szintaktikáját használod. A feladatnak az a lényege, hogy érted-e azt a matematikai műveletet, amit el kell végezni. Iskolásként amúgy jogosult vagy az ingyenes Office használatára, ez nem lehet kibúvó. Ott van még szintén az online office felület, amiben dolgozhatsz.

2020. ápr. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Ha Excelben ad a tanár táblázatot, de nem tudom megcsinálni, mert fizetős"

Ha közoktatásban tanuló diák, vagy felsőoktatásban tanuló hallgató vagy, akkor ingyen (az adófizetők pénzén) hozzájuthatsz az Office365-höz:

[link]


Illetőleg van próbaváltozat is:

[link]


Vagy van ingyenes Google Docs:

[link]


Vagy az említett, teljesen ingyenes LibreOffice:

[link]

2020. ápr. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Csak egy költői kérdés: eddig hogy a csudába gyakoroltál informatikára?

Nem kell válaszolnod, mert tudom, hogy sehogy.


1. Vagy lemented, és utána e-mailben csatolod. Vagy megosztod (pl. jobb klikk, megosztás, link másolása, másolás), és ezt a linket küldöd el e-mailben.


2. Igen, a Microsoft Office kereskedelmi termék. De vannak lehetőségek, hogy tanulóként ingyen használd. (ÉS nem, nem az, hogy letorrentezed valahonnan. Bár érdekes, ha XY játékot kell beszerezni, senkinek nem gond, hogy elvileg fizetős. De ha tanuláshoz kéne Office, az már nem megy. De ne, tényleg ne kalózkodjunk, ha van tisztességes út is.)

Szóval: 1. megoldás: regisztrálsz, és letöltöd az [link] oldalról.

2. megoldás: ha az iskolátok regisztrálta a domainjét a MS-nál, akkor minden tanuló és tanár ingyen kaphat Office 365-öt. (Hogy a ti sulitokban van-e ilyen, azt kérdezd meg a rendszergazdától, vagy infótanártól.)

3. megoldás: online MS Office. Ha van OneDrive-od, akkor van online Office-od is, amiben Excel is van. Felmész OneDrive-ra, bal felső sarokban az "kilenc pötty" ikonra kattintasz, és kiválasztod az Excelt. Nem tudom, milyen feladatról van szó, nyilván az online Office kevesebbre képes, mint az asztali változat, de tapasztalatból mondom, hogy a legtöbb feladathoz ez is elég.

4. megoldás: LibreOffice. Nem teljesen ugyanolyan, mint a MS Office, vannak apróbb eltérések, de semmiképp nem rosszabb annál. Én évek óta ezt használom, igazából nincs is Microsoft Office a gépemen. Mentéskor arra kell ügyelni, hogy Excel formátumba ments. Ingyenes, szabadon használható szoftver, és még érettségin is használható, ha úgy döntesz, hogy ezt akarod használni.

5. megoldás: Google Táblázatok. ( [link] Hasonlóan a Ms Office online-hoz, ez is egy online Office csomag. Kicsit más, mint a Microsoft Office, de ez is ingyenes (csak egy GMail-cím kell hozzá), és tudsz az Excel formátumában is menteni.

6. megoldás: Zoho Docs. Hasonló a Google Táblázatokhoz, talán van, amiben kicsit jobb is. Ingyenes regisztráció után vehető igénybe, és tud .xlsx-be menteni. ( [link]

7. megoldás: WPS Office. Ingyenes Office programcsomag, a Microsoft Officehoz nagyon hasonló kezelőfelülettel. Ez is képes kezelni az Excel formátumát. ( [link]

8. megoldás: FreeOffice ( [link] Ugyanazt tudom elmondani róla, mint a 7. megoldásról.

... meg ha nagyon akarnék, még tudnék 4-5 alternatívát felsorolni. De szerintem ebből a 8-ból kell, hogy tudj választani.


Egyébként ha technikai akadályai vannak a feladat megoldásának, azt jelezni kell a tanárnak. (Lehetőleg nem a leadási határidő előtt 2 perccel.) Az iskola, az önkormányzat, és az aktuális tankerület/SzC pedig köteles megoldani a problémát. Bár szerintem ezt már 2 hete fel kellett volna mérni, hogy kinek mi van otthon, és miben kéri a felsorolt intézmények segítségét.

2020. ápr. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Elfogtam egy nem privát üzenetet:

"Az első link amit küldtél az ingyenes?"


Ott van az oldal legelején:

"Ingyenes Office letöltés a Nemzeti Fejlesztés Minisztérium Tisztaszoftver programjának köszönhetően!"

de #2-es hottászólásomban le is írtam, hogy ingyen (az adófizetők pénzén) juthatsz hozzá az Office365-höz.

2020. ápr. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!