Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az a problémám hogy amikor...

Lolmagyarvok kérdése:

Az a problémám hogy amikor bekapcsolom a gépet akkor rögtön a kali Linux jelenik meg és így nem tudom megnyitni a Windows Mit csináljak hogy a Windows induljon el ugye nem tűnt el?

Figyelt kérdés
Van egy gépem amin van egy Windows 8.1 op rendszer. De akartam hogy legyen rajta Kali Linux is ezért követtem egy youtube videót és bootoltam a gepem.
2020. ápr. 3. 01:29
 1/2 A kérdező kommentje:
Rossz kategóriába írtam
2020. ápr. 3. 01:32
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Egy dolgot tarts szem előtt: soha ne csinálj olyasmit, amiről nem tudod, hogy micsoda!

Ezekkel a Youtube-videókkal az a baj, hogy rémesen felületesek. Ebből te nem fogod megtanulni, hogy mi az a partícionálás, bootmanager, milyen partíciótípusok vannak, mi az a boot menü, stb, stb. Annyit csinálnak, hogy elmutogatnak, hogy ők mit hogyan csináltak. Ami nem feltétlenül egyezik azzal, amit Te akarnál.

Hogy ott van-e még a Windows, az azon múlik, hogy a telepítés során legyalultad-e a háttértárról. Mondjuk nem tudom, a Kali bootmanagere milyen, eddig még nem éreztem késztetést a kipróbálására, de a legtöbb Linux telepítés után megkeresi a többi oprendszert, és indításkor ki lehet választani, hogy melyik rendszert akarod használni.

Szóval két lehetőség van:

1. Live DVD-ről (pendriveról) van szó, és egyszerűen a meghajtóban felejtetted. Vedd ki, és indulni fog a Windows.

2. Siekrült letörölnöd a Windows partícióját. Ez esetben sokat nem tehetsz. Újratelepíted a Windwost, és a továbbiakban soha ne kísérletezz élőben! Használj virtuális gépet! Élesben csak akkor csinálj bármit, ha már tudod, hogy mi micsoda.

2020. ápr. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!