Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Virtualbox! Hogyan lehet...

Virtualbox! Hogyan lehet másolni 2 gép között?

Figyelt kérdés

Hogyan lehetne azt megoldani hogy a gép és a virtuális gép között tudjak másolni adatokat, esetleg egy-egy mappához hozzá férjen?


Az rendes gép windows, a virtuális gép linuxos. Bár nem hiszem, hogy ez sokat számítana. Próbáltam már nézegetni, de nem igazán találtam megoldást.

Előre is köszönöm!


2020. ápr. 3. 22:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Virtualboxban be lehet állítani megosztott mappát.
2020. ápr. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Mindkettőben beállítod ugyanazt a megosztott mappát.
2020. ápr. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2

A saját gépemen is meg kell osztani a hálózaton a mappát, nem csak a virtuálison?

2020. ápr. 4. 01:15
 4/6 anonim ***** válasza:
Google: virtualbox copy files between host and guest
2020. ápr. 4. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%
Nem kell megosztani a Windoswban semmit sehol, Virtualboxban a gép beállításainál megadsz egy mappát, ami a hoston van, és az a mappa a virtuális gépen látszódni fog.
2020. ápr. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem kell a gazda oprendszeren megosztani semmit. A Virtualboxban lehetőség van beállítani megosztott mappákat. (A guest additions telepítése szükséges hozzá.) Megadsz a gazda rendszeren egy mappát, és azt a Virtualbox egy hálózati mappaként fogja mutatni. (Mount -t vboxsf megosztásnév csatolási_pont paranccsal tudod felcsatolni.)

Ha mind a kettő virtuális gépen a gazda gépnek ugyanazt a mappáját állítod így be, akkor értelemszerűen amit oda másolsz, az mindkét gépből (és még a gazda rendszerből is) elérhető.


De próbálkozhatsz a "fogd és vidd" támogatással, elvileg annak is működnie kell.


... vagy feltelepítesz egy FileZille FTP-szervert a Windowsra, és azt elérheted mindkét vendég rendszerből.


De szerintem a meosztott mappa a legegyszerűbb.



Egyébiránt őszintén érdekel, hogy a #2. bejegyzésemben ki milyen szakmai hibát talált? Tényleg őszintén érdekel, egy hibáiból tanuló, tanulni vágyó ember vagyok, szóval ki vele: miért gondolja a nagyérdemű egyharmada, hogy az a módszer, amit mellesleg évek óta használok, hülyeség?

2020. ápr. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!