Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ti melyik böngészőt használját...

Ti melyik böngészőt használjátok és miért? (Windows)

Figyelt kérdés

A Win-t azért írtam oda, hogy a Safarit hagyjuk ki, Windowson az nem játszik.

Szóval sokáig Google Chrome-ot használtam, gondolom, a legtöbben közületek is azt használják, de az új gépemen kipróbáltam a Firefoxot és nekem sokkal jobban tetszik. Nem érzem lassabbnak, illetve nekem Chrome-ból nagyon hiányzik a "Warn on Close/Exit" funkció. Értem, hogy Ctrl+Shift+T-vel megnyit mindent, de ha gépelek (pl itt most ezt a kérdést GYIK-en), és nem ment az oldal automatikusan, mint a GMail, akkor hiába nyitom újra, ment a kukába az egész.

Ti hogy vagytok vele? Mit használtok és miért?

Az Operát és az Edge-t nem ismerem.



2020. ápr. 6. 18:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
62%

Edge, ie, chrome, firefox. Mikor mire van szükségem.

Az ie, pl a kamerarendszer miatt kell, mert mással nem megy.

A chrome néha kell az egyetemi dolgokhoz, az edgében szerintem jobb filmezni és biztonságosabb , a firefox használata számomra kényelmesebb.

2020. ápr. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

3-t használok, mindegyik másért, bár a Firefox-t használom a leggyakrabban:

Chrome: Egyszerű, designes, alapvetően kényelmes de egyben kissé fapados böngésző is, nem mellesleg a Google szolgáltatások garantáltan működnek mindig.

Firefox: Véleményem szerint a leggyorsabb böngésző jelenleg, nagyon jó személyre szabható, kézre álló.

Opera:Beépített VPN funkció, Opera Turbó lassú net esetén jól jön, alapvetően ez egy átdolgozott Chrome pár extra funkcióval.

Összességében nem sok különbség van, és a legtöbb esetben a kényelmi funkciók döntőek, abban pedig mindegyik népszerű böngésző meglehetősen sokat nyújt.

2020. ápr. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%
Firefox, sosem voltam Chrome-os, csak párszor kipróbáltam, és nem jött be. Egy csomó funkció van, ami hiányzik a Chrome-ból (hadd ne kezdjem sorolni). Ennek ellenére lehetnek hasznos dolgok a Chrome-ban is, amiket nem ismerek, de pl. a menü és a beállítások szánalmasak. Lenne még egy jelölt annak, akinek egyik sem tetszik, a Vivaldi, azt nagyon ajánlom.
2020. ápr. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
78%
Általában Operát használok. Sokáig Firefox-párti voltam, de amikor a Quantum előjött, nálam jóval lassabb lett az előző verzióknál, ezért váltottam. A Chrome erőforrásigénye nem tetszik. Az Operában még az is jó, hogy rendelkezik beépített reklámblokkolóval, amin még Győrfi Pál sem jut át :)
2020. ápr. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Uh, jó hogy szólsz #4

A régi edge tartalmazott egy olyan beépített blockolót, amin a filmes oldalaknál nem jelentek meg körbe a lábgomba, potencia, köröm és sok más hirdetés/okosság.

Ezért is kezdtem azt használni. De sokkal gyorsabban kezdett el tölteni is mint a firefox (mármint filmet).

Az ie, ugye csak a kamera miatt kell, mert újabb böngészőket nem támogat csak az ie11 ig, meg azzal is mókolni kell.



Az meg, hogy melyik fut gyorsabban az adott gépen a 2 riválisból az erőforrás függő. A chrome az a ramot eszi, a firefox a cpu-t. Miből erősebb a gép? Azt kell telepíteni amit ehet. Ha mindegyik ott van akkor teljesen mindegy, akkor már a felhasználón mullik.

2020. ápr. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Firefox, Chrome, ez a sorrend, sokkal jobb, mindegyiknél.
2020. ápr. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Firefox, egyrészt a benne lévő Webmotor kiválló programozáshoz, kényelmes, gyors, és széppé varázsolható.

Chrome,semmi gond perfect, csak a virusirtok (Nod 32, Kaspersky) kiirtottak a telepitesnel es programok letoltesenel, sok minden nem mukodott megfeleloen.

2020. ápr. 7. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Alex Fly ***** válasza:
71%

Mostanában leginkább az Edge-t.

Előtte az első számú böngészőm a Vivaldi volt; aki ismerte a régi Operát, az tudja, miért...

A Google szolgátatásaihoz nyilván a Chrome, ezenkívül 1-2 oldal esetén az UC Browser a legjobb.

De néha ránézek az Operára is...

2020. ápr. 7. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
73%

Firefoxot.

Nem csak Windowson, de Linuxon és Androidon is.

Nem mondom, volt pár verzió (főleg még a 32 bites érában), ami kicsit gyengébbre sikerült, és egyáltalán nem vagyok ennek a "hányjunk ki magunkból havonta új főverziót" dolognak a híve, de már jó ideje meglepően megbízható.

Amit sokan a fejéhez szoktak vágni, hogy zabálja a RAMot... nos, kezdetben tényleg nem finomkodott vele. Simán megevett 200-300 MB-ot akkor, amikor egy átlag gépben jó, ha 1 GB volt. Nos, ez nem sokat változott... csak a gépeink RAMja nőtt nyolcszorosára. ;) Ellenben a Chrome képes behabzsolni a szabad memóriát, főleg, ha több fül meg van nyitva. Mondjuk a 12 GB-os gépemnek igazából mindegy, de egy szerényebb masinára eszembe nem jutna Chromeot tenni.

Meg aztán a Firefox stabilabb.


"Az Operát és az Edge-t nem ismerem."

De, ismered. Mindkettő egy átmaszkírozott Chrome.

Az "eredeti" Opera verhetetlen volt az erőforráskezelésével. Ha gyengébb gépre kellett böngészőt telepítenem, egyértelmű volt az Opera. Nagyon kevés memóriát igényelt, és még az adatforgalmat is szüskég esetén képes volt tömöríteni, ezáltal csökkenteni, illetve kezelte a WAP oldalakat is. Ezek ma már irrelevéns dolgok, de 10 éve még előnyös funkciók voltak, főleg mondjuk egy notebookon, mobil nettel, utazás közben. Integrálva volt bele egy lezelezőszoftver is. Nagyon jó kis böngésző volt, indokolatlanul alacsony részesedéssel. Ezért is váltottak inkább, és az egyszerűbb utat választották: fogták a Chromeot, és kicsit átszabták.

Ugyanezt lépte emg a Microsoft is, bár az "eredeti" Edge-ről nem tudnék tizedannyi pozitívumot sem felsorolni, mint az Operáról. Microsoftos szutyok, ami csak azért létezik, mert kihasználják az árukapcsolás nevű jelenséget. Felhasználói bázisa javarészt az informatikailag inkompetens, egybites júzerek, akik még egy kulturált böngészőt sem tudnak/mernek letölteni, mondván "há minek?" Igazából maga az "eredeti" Edge is csak egy felturbózott Explorer, kicsit jobb lett, mint a hírhedt előd, de attól, hogy a nevét megváltoztatták, ez még mindig csak egy új IE-verzió maradt. Aztán a MS is látta, hogy évtizedek alatt sem voltak képesek értelmes böngészőt csinálni, így ők is vették a Chrome-ot, és kicsit ormótlan módon átszabták. Hasonlóan, mint ahogy az Operánál tették, csak Operáéknak ezt sikerült jól megoldani, a MS-nak meg csak olyan fogyatékos módon.

2020. ápr. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Firefoxot, mert stabil és megbízható.
2020. ápr. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!