Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen windows 10 programot...

Milyen windows 10 programot érdemes telepíteni a laptpra?

Figyelt kérdés

Tudomásom szerint 3 windows 10 program van. Windows Home, Profesional, Pro.

Úgy tudom, hogy van olyan 10 program ami ha eladom a gépemet akkor másik gépre is fel tudom telepíteni majd azt a windows programot. Ugye a Home és a Profesional az egyszeri megvétel és akár 1000 szeres telepítést lehetővé teszi, de ha eladom a gépet vagy elromlik akkor vehetek újat. Szóval ha esetleg rosszul tudom azon windows programot amit más gépre is fel tudok tölteni és nem klónozni akkor segítsetek nekem.


Köszönöm



2020. ápr. 16. 13:14
 1/3 anonim ***** válasza:
76%
Akkor neked úgynevezett "dobozos" változat kell, nem OEM. Talán a Home verzióból is van ilyen.
2020. ápr. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"Tudomásom szerint 3 windows 10 program van. Windows Home, Profesional, Pro."

Windows 10-ből két féle változat létezik az átlagfelhasználók számára (szóval ezt kaphatod meg a boltban): Home (otthoni felhasználóknak) és Pro (vállalati felhasználóknak). A két változat összehasonlítása elérhető a Microsoft oldalán: [link]


Ezen kívül van még például Education (oktatási intézményeknek), Enterprise (vállalati ügyfeleknek)


"Úgy tudom, hogy van olyan 10 program ami ha eladom a gépemet..."

Két fő féle licencelés létezik: az OEM és a dobozos (retail). Előbbit csak egy gépre telepítheted, ha abban egy fődarab (az alaplap) meghibásodik, vagy cserére kerül, akkor újat kell venned.

Az utóbbi változat átvihető a gépek között (egyszerre csak egy gépre telepíthető).

Bővebben: [link]

2020. ápr. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Dobozos akkor. Átlag felhasználóknak a Home bőven elég.
2020. ápr. 19. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!