Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyan program amivel át...

Van olyan program amivel át tudom irányítani a hangot Win-es tabletről Androidos telefonra?

Figyelt kérdés

Konkrétan a problémám annyi, hogy a telefonomon (Samsung Galaxy A70 (Android 9.0)) nem működik a Discord. Hallani hallok mindent, de amit én mondok azt nem veszi. Kipróbáltam már az összes beállítást, de nem működik valamiért. És nem a mikrofonnal van a probléma mert pl. a Meet és a messenger hívás tökéletesen működik, videóknál és hangrögzítésnél is oké minden. Naszóval és emiatt a Windows 8.1-es tabletemre töltöttem le a discordot, amin amúgy órát is tartanak. Eleinte működött, viszont a tablet is régi, annak már a mikrofonja nem jó teljesen, lassú is, és kb. pont ugyanúgy nem értik mások hogy mit mondok.

Találtam egy alkalmazást, aminek a lényege hogy úgymond a telefon lesz a tablet mikrofonja. És itt elgondolkodtam azon, hogy van-e olyan program, vagy bármilyen lehetőség arra, hogy a hangot átvigyem a tabletről telefonra, és a telefon lesz a mikrofonja a tabnak. Mert pl. gamelésnél sokszor jó ha van discord, használnám is de jelen feltételek mellett ez nem megy. Viszont ha valahogy megoldható lenne hogy miközben játszom telefonon (fejhallgató (nincs rajta mikrofon)), közben a tableten megy a dc, onnan a hang a telefonra megy így azt is hallom, és beszélni is tudok, mert a telefonon mikrofonjával a hang átmegy a tabletbe, az jó lenne... Ha tud bárki bármilyen lehetőségről erről kapcsolatban, írjon légyszi :)



2020. máj. 8. 12:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy létezik ilyen, ellenben USB-TypeC átalakító létezik, arra pedig simán rácsattinthatsz egy snassz asztali mikrofont (ha USB-s mikid van, nekem pl. az van). Az úgy tuti működne.

Viszont, ahogy értelmezem, neked nincs mikrofonod PC-hez. Szóval ja, meg vagy lőve. Nincs más mód, mint beszerezni egy mikrofont géphez.

Esetleg FR-t próbálhatsz (Factory Reset, gyári visszaállítás) a telón, hátha az megoldja a problémát, mert számomra ez szoftveresnek tűnik, mintsem hardveresnek. Elvileg ez segít, de én már találkoztam furcsaságokkal telefonok esetében, szóval nem merem biztosra állítani.

2020. máj. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Uff megoldódott... Azt meg, hogy a bementei érzékenységet miért mimimumra kell venni hogy a max hangot vegye, azt azóta sem értem, de sikerült. Így már működik a dc telefonról is.


#1 Sajnos nem pc, hanem tablet. Annak van egy usb typeB, egy Jack és egy HDMI csatlakozója. Mikrofon van, a gépen, de én a szobámban tanulok :D De amúgy köszi a gyors választ! <3

2020. máj. 8. 14:35
 3/4 anonim ***** válasza:

BEmeneti érzékenység, igen. Ha ez érzékenyebb, akkor jobban hallja a telefon a hangokat (akár a halkabbakat is). Ha csökkented az érzékenységet akkor ja, pont hogy kevésbé kéne érzékenynek lennie, szóval nem vágom igazán. Mindegy is, lehet csak félreértelmezted azt a csúszkát, és igazából tényleg növeltél az érzékenységen.

Az A70 az telefon, nem tablet. Az A70-en pedig Type-C van, te pedig telón akartál Discord-ozni, ezért gondoltam, hogy annak a Type-C csatlakozójára köthetnél a gyárilag kapott átalakítóval USB-s mikrofont (ha usb-s a mikrofonod). Ezzel az átalakítós dologgal tehát a telódra gondoltam, nem a tabletre. Igaz, nem írtam le, hogy konkrétan a telefonra gondolok, de gondoltam egyértelmű (ha már egyszer annak van Type-C csatija).

A lényeg, hogy megoldódott.

2020. máj. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen azért tisztában vagyok vele h az A70 a telefonom XDD Ezt írtam le a kérdés léirásában is.


Bár a kérdés már tárgytalan... de akkor még úgy volt, hogy csak a tabomon működött a dc, ezért akartam azt, hogy az ottani hang amit kapok, átirányítani telefonra, és a telefon mikrofonját használva a "tablethez kötni". Röviden, a telefonba van bedugva a fejhallgató és gamelés közben azt is hallom ami dc-n megy a tabletemen, de működik a mikrofon is (ez utóbbira van egy program, Wo mic a neve, ezzel lesz a telefon a tablet mikrofonja)

2020. máj. 9. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!