Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Gimpben lehet olyat csinálni...

A Gimpben lehet olyat csinálni, hogy mondjuk egy képen van egy tarka függöny, és az árnyékolása megtartásával egyszínűvé teszem?

Figyelt kérdés
2020. máj. 10. 13:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet.
2020. máj. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És hol tudnék tájékozódni, hogy hogyan?
2020. máj. 10. 13:50
 3/11 anonim ***** válasza:
Sok videó van Youtube-on. Pl: https://www.youtube.com/watch?v=LPj_HB2UwFw
2020. máj. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én olyasmire gondoltam, hogy van mondjuk egy virágmintás függöny, és tiszta fehérré változtatom.
2020. máj. 10. 14:28
 5/11 A kérdező kommentje:
De úgy, hogy az árnyékolás megmarad.
2020. máj. 10. 14:29
 6/11 tabaki ***** válasza:
Egyszerű módszer aligha van rá, de látni kéne a képet.
2020. máj. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Mondjuk ilyesmire gondoltam, persze szöveg nélkül:


[link]

2020. máj. 11. 09:44
 8/11 tabaki ***** válasza:
100%
Nyilván nem három napig tartó, aprólékos, teljes átrajzolásra, hanem valami automatizált módszerre gondolsz, de ilyen nem lesz. A kép egy-egy pontjának értéke egyedül azt jelenti, hogy egy adott kamera egy adott pillanatban milyen árnyalatot látott az adott helyen – nem tartalmaz információt arról, ez milyen színű és fényességű alapanyag miféle színezésével, milyen irányú, erősségű, színű megvilágításával, azon belül is milyen reflexfények módosító hatására jött létre. Ennek megfelelőn a program sem tudja számon tartani vagy kiválogatni, hogy melyik képpont színárnyalata jelent megvilágított, és melyiké árnyékos felületet (a finomabb elemzéstől tekintsünk el). El tudom képzelni, hogy egy erre a feladatra kellően betanított mesterséges intelligencia már képes lenne tűrhetően megoldani, a Gimp azonban mindössze egy – nem rossz minőségű, de hétköznapi – szerkesztőszoftver, amely csak a kép értelmezése nélkül is megfogalmazható tulajdonságok elkülönítésére alkalmas. A minta nélküli térbeli forma felismerése nem ilyen.
2020. máj. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő (a szó pozitív értelmében) választ.
2020. máj. 11. 15:46
 10/11 anonim ***** válasza:

Azért ez ennyire nem lehet bonyolult szerintem.

Én megpróbálnám HSL alapján közös nevezőre hozni, tehát hogy azonos hue legyen mindegyik csatorna, így lesz egy olyan képem, ami egyszínű, de árnyékolt. Ha lesz időm, lehet hogy elszórakozok vele.

2020. máj. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!