Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egyetemeknél egy otthoni...

Egyetemeknél egy otthoni moodle vizsgánál/zh-nál hogyan tudják a tanárok nyomon követni a puskázást?

Figyelt kérdés

Ilyeneket hallottam eddig:


- látják, hányszor teszem tálcára az ablakot

- érzékelik, ha a szöveg bemásolt és nem begépelt

- látják, milyen programok vannak megnyitva a kérdéssor mellett


Reális bármelyik módszer a fentiek közül?



2020. máj. 14. 21:24
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

A Moodle újabb verziói tudomásom szerint jelzik, hogy a válasz gépelés, vagy beillesztés során került-e oda. (Egyébként is könnyen kiderül a csalás, ha a tanár rákeres a válaszra... az pedig eléggé valószínűtlen, hogy valaki pont úgy fogalmazzon, mint a Wikipedia.)

Hogy az ablak tálcára tevését detektálja-e... elvileg lehetséges, gyakorlatilag úgy tudom, nincs ilyen funkció, és igazán nem is lenne releváns, ugyanis rendszerint csak új fület nyitunk, ha valamit keresünk, és nem új ablakot. De ha új ablakot nyitunk, akkor sem szükséges a többit álcára tenni.

A többi futó programot pedig egyszerűen technikailag nem lehet detektálni. A Moodle egy webszolgáltatás, egy böngészőben fut. Az pedig rég rossz lenne, ha egy akármilyen weboldal le tudná kérdezni, hogy mik futnak a gépen.


Viszont!

Nem cask technikailag lehet kiszűrni a csalást. Eleve olyasmit célszerű kérdezni, amire nincs kész válasz. Már vagy két évtizede hangoztatják, hogy nem a lexikális információk felhalmozására kéne koncentrálni, hanem a problémamegoldásra. A valóság pedig az, hogy a legtöbb helyen ez csak hangzatos szlogenek szintjén valósul meg, és ugyanúgy 5 másodperc alatt kikereshető információk kikérdezésével mérik a tudást. Komolyabb helyeken már évekkel ezelőtt rájöttek, hogy ez értelmetlen, és gondolkodást igénylő feladatokat adnak.

2020. máj. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A dokumentáció nem ír róla, hogy lenne benne cheat detection vagy prevention megoldás.


Össz-vissz ennyit találtam, de ezek nem többek holmi tanácsoknál:

[link]


Plusz még ezt a plugint találtam:

[link]


Ez, ha jól értem, akkor rögzíti a felhasználó eseményeit és ezekből készít egy jelentést, ami alapján felderíthetőek a lehetséges csalások.

2020. máj. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. máj. 15. 22:31
 4/4 anonim válasza:
Ha mondjuk telefonon néz valaki valamit azon érzékel-e a moodle?
2021. márc. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!