Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Agresszív Android programok?

Agresszív Android programok?

Figyelt kérdés
A telefonomon (Android pie, 9.0 / LG Q60)egyik napról a másikra megjelent a Duo és a Google News frissítése. Ezt a két programot már rég disabled-re tettem, de most hiába teszem át, egy idő után visszakapcsol magától és kéri a frissítést. Hogyan lehet letiltani ezeket a programokat végleg? (Mint ahogy eddig is volt.)

2020. máj. 21. 10:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha van root akkor a Link2sd jegeléssel. Fogalmam sincs, hogy ez root nélkül működik-e.
2020. máj. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a rendszerbe agresszíven belenyúló GMS okozza (tapasztalatból tudom). Volt LG telóm (is), de más márkák esetében is több Google cucc akkor is automatikusan "engedélyeződött" majd frissült is, ha a Google Play áruházban ki volt kapcsolva az autómatikus frissítés.


Mivel én használok egy-két google szolgáltatást, ezt úgy kerülöm most el (nem LG mobilom van most, de anno azon is így csináltam), hogy magát a Play áruházat tíltottam le először, aztán a többi számomra felesleges google vackot. Ezek után viszont alternatív áruházakból kell hogy frissítsek manuálisan (ami nekem egyébként is jobban tetszik, mivel én döntöm el, mit mikor frissítek, ha egyáltalán...).

Ezeket az áruházakat használom (ABC rendben):

f-droid.org

apkmirror.com

apkpure.com


(Leginkább az utóbbi kettőt. Az apkmirror -on minden megtalálható, ami valaha felkerült a play áruház kínálatába, ráadásul több korábbi verzióval és több eltérő eszköztípusra is. Az apkpure kínálata valamivel szegényebb, ott is vannak korábbi verziók, illetve több eszközre való variánsok is előfordulnak. Vírussal vagy egyéb kártevővel nem találkoztam eddig egyik megnevezett áruházban sem, pedig több éve használom őket.)

2020. máj. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves Endless.Reality, rootal konnyu lenne, azt nem irtam valoban, hogy sajna ehhez a tipushoz nem lehetseges:/

JG7RBJOUC4WF7KGD4ZIK: mas forrasbol mint a google play nem akarok apk-t letolteni, meg amugy hive vagyok es szeretem a programok automatikus frissiteset. En itt azt nemertem, hogy hogyan indulhat ujra, ha egyszer 'disabled'-re tettem.

2020. máj. 23. 00:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Töröld le a Duo és News frissítéseit és akkor megint disabled-re tudod állítani úgy, hogy nem állnak majd vissza.


Egyébként igen vanegy GMS core és az elég agresszívan fut a háttérben. Gondolom az "ébresztheti" fel ezeket az alkalmazásokat.

2020. máj. 23. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Endless, termeszetesen uninstall/disabled az elso dolgom egy uj telonal ha az adott app nem kell. Ez eddig mukodott is. Fogalmam sincs, most miert lette enabled ez a ketto a semmibol. Hiaba probalok meg barmit, ez a ket app ujraindul mindig. a GSM core (errol meg nem hallottam, de ha ez a kernel altalanos neve akkor) agresszivnak agressziv, de itt misfunctionrol van szo, mert a disabled nek pont az a lenyege, hogy lelehessen tiltani -szinte- barmit.
2020. máj. 24. 00:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!