Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A WPS van annyira jó, mint az...

A WPS van annyira jó, mint az office? Kell érte fizetni vagy bármi?

Figyelt kérdés
Anno nem sikerült az officet elintéznem.. második opciónak látom a wps-t, de ugye nem tudok róla semmit, és szeretném hogyha valaki felvilágosítana.

2020. máj. 22. 23:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A WPS is egy irodai programcsomag, angolul: office. Amit te "office"-nak mondasz, az teljes nevén Microsoft Office. Egyike a jónéhány hasonló szoftvernek.

Hogy mi mennyire jó, az erősen szubjektív kérdés is. Számomra nem a második, hanem az első opció a LibreOffice. Nem csak azért, mert Linuxot használok; ameddig Windowst használtam, addig is a LibreOffice-t részesítettem előnyben. Részint mert stabilabb, részint meg azért, mert sok mindenben előbbre jár. PDF-be menteni már akkor tudott, amikor a Microsoft Officeban ez csak halovány gondolat volt. Ja, és persze tök ingyen van, nem kell licencekkel meg aktiválással szívni, akárhány gépre, akárhányszor feltelepíthetem, és nem csak addig fog működni, ameddig megfizetem.

De a WPS szintén nem rossz. Ez is ingyen van, küllemre jobban hasonlít a Microsoft Office-ra (tehát aki idegenkedik attól, ami nem MS Officenak néz ki, annak ideális választás), bár tudomásom szerint magyarul nem érhető el. (De véleményem szerint nem nagy kunszt egy angol nyelvű szoftvert kezelni.) Ez is multiplatform, létezik Windows, Linux és Android alatt is, sőt, online is elérhető, ha regisztrálsz. (Ingyenesen, természetesen.) És: van benne adatbáziskezelő is (mint a MS Access), ami a legtöbb ingyenes office programcsomagból hiányzik.

További ingyenes alternatívák:

- SoftMaker Free Office. Regisztrációhoz kötött, de ingyenes. Ez is elérhető minden gyakoribb oprendszerre, magyar nyelven is elérhető, és hasonlít küllemre a Microsoft Office-ra.

- AbiWord és GNumeric. Eléggé minimalista alternatíva, csak szövegszerkesztő és táblázatkezelő; de ingyenes, könnyen használható, magyar, és ki erőforrásigényű.

2020. máj. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ingyenes, de reklámokat tartalmaz.

Több platformon - Windows, Linux, MacOSX, IOS, Android - elérhető.

A Microsoft Office-szal kompatibilis.

Itt elérhető:

[link]


Alternatívának tudom javasolni a teljesen ingyenes (nem tartalmaz reklámokat), nyílt forrású (elérhető az a forráskód, amiben a szoftvert írták), multiplatform (Windows, Linux, MacOSX - Androidra és IOS-re még nem érhető el) Libreoffice-t:

[link]


Vagy a Microsoft Office-nak van online változata Office Online néven:

[link]

vagy ott az ugyancsak webes Google Docs:

[link]

2020. máj. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Sosem láttam még a WPS-ben reklámot, pedig évek óta használom.

Szerintem az MS Office után ez a legjobb irodai programcsomag.

2020. máj. 23. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen. Nem.
2020. máj. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!